سه شنبه, 02 مهر 1398 ساعت 16:34
کد خبر: 62099

گسترش همکاری های شیلاتی ایران و روسیه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: رئیس سازمان شیلات ایران ضمن اشاره به روابط خوب شیلاتی دو کشور ایران و روسیه در سال های اخیر، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری با این کشور در تمامی زمینه‌های شیلاتی اعلام کرد.

نبی‌اله خون میرزایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران در اجلاس دهم کمیسیون مشترک شیلاتی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه ضمن اشاره به روابط خوب شیلاتی دو کشوردر سال های اخیر، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری به روسیه در تمامی زمینه‌های شیلاتی اعلام کرد.

این گزارش حاکی است؛ معاون آژانس فدرال ماهیگیری روسیه ضمن اظهار خرسندی از برگزاری اجلاس دهم کمیسیون مشترک شیلاتی دو کشور به حضور فعال بخش خصوصی در هیات روسی اشاره کرد و افزود: علاوه بر همکاری‌های سنتی دو کشور، در این اجلاس فضای جدید همکاری باز خواهد شد.

واسیلی ساکالف همچنین آمادگی روسیه را برای گسترش همه‌جانبه همکاری شیلاتی با ایران اعلام کرد.

مرتضی مهران‌پور، رئیس اداره بین‌الملل سازمان شیلات ایران با بیان این که اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه  دوم تا چهارم مهر برگزار می شود، اظهار کرد: قرار است در این اجلاس موضوعات کاری چهار محور تجارت، همکاری‌های علمی – تحقیقاتی، صید و صیادی و آبزی‌پروری مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت در روز ۴ مهر سند اجلاس که حاوی برنامه‌های یک سال آینده همکاری دو کشور است به امضای روسای هیات دو کشور برسد.

وی افزود: بر طبق ماده ۶ موافقت‌نامه، همکاری‌های شیلاتی دو کشور در راستای کمک به اجرای موافقت‌نامه کمیسیون شیلاتی دو کشور تامین می‌شود و جلسات کمیسیون سالانه و به نوبت در دو کشور برگزار خواهد شد.

هیات روسی همچنین قرار است از جزیره قشم بازدید به عمل آورند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399