چهارشنبه, 03 مهر 1398 ساعت 09:04
کد خبر: 62113

محمد اسلامی: محرومیت زدایی اساس برنامه های وزارت راه است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تمام برنامه‌ریزی‌های ما در رشد و توسعه با محوریت محرومیت زدایی است تا بتوانیم یک قدرت اقتصادی بسیار مناسب در کنار قدرت نظامی داشته باشیم که توانسته چشم دشمانان را کور کند و امیدواریم منجر به سعادت مردم شود.

محمد اسلامی، صبح روز گذشته در مراسم افتتاح نمایشگاه در همایش  تبیین دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی در دوران دفاع مقدس گفت : فراموش  نکنیم که به معنای حقیقی کلمه هر آنچه داریم از شهدا است
وی ادامه داد: بازخوانی و پردازش دستاورد دفاع مقدس هم در مدیریت فرماندهی و هم نحوه اقدام و عملکرد آن‌ها را می‌توانیم به نسل حاضر انتقال دهیم؛ ضمن اینکه مستند سازی این دستاورد با زنده سازی و زنده نگهداشتن آن، یکی از اهداف اصلی در برگزاری این نمایشگاه بوده است که باید سعی کنیم تمامی این دستاوردها را به نسل حاضر انتقال دهیم.
اسلامی  افزود: اگر مروری به تاریخ 40 ساله انقلاب داشته باشیم، می‌بینیم که فقط یک مولفه موثر توانست تا به امروز اهداف استکبار را ناکام بگذارد و آن جوهره باور به نصرت الهی است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: شرایط جنگ امروز ما شاید سخت‌تر از شرایط جنگ نظامی و تحمیلی ۸ سال دفاع مقدس باشد؛ چرا که آمریکا در تمام مویرگ‌های شریانی فرعی و اصلی کشور از جمله روابط مالی و اقتصادی ما به صورت تروریستی نفوذ کرده و ما نیاز داریم با هوشیاری و جانفشانی، اقدام به هنگامی را انجام دهیم و خوشبختانه با کمک خداوند توانستیم تمامی این توطئه‌ها را خنثی کنیم.
اسلامی با اشاره به اینکه عملکرد وزارت راه و شهرسازی به معنای واقعی متصل به زندگی مردم است، اظهار کرد: وظایف این وزارتخانه در زندگی مردم تاثیر دارد و سعی دارد در تمام صحنه‌ها حضوری متعهدانه و خدمت مومنانه و عاشقانه  داشته و در راستای جلب رضایت مردم و جامعه گام بر دارد.
وی تاکید کرد: باید کشور را در مسیر توسعه حفظ کنیم و لذت ملی روزافزون را باید با اقدامات هوشیارانه برای مردم کشور فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه قدرت دفاعی ایران از قدرت‌های برتر جهانی است گفت: به کوری چشم دشمنان قدرت دفاعی ایران از قدرت‌های برتر جهانی است و همه به آن اذعان دارند.
اسلامی اظهار کرد: موضوع پراهمیت نقش مهندسی در جنگ بسیار مهم بوده و به عنوان یک نقش پایه‌ای و اساسی محسوب می‌شود که نیروهای مسلح با ظرفیت‌های مهندسی خود و دستگاه‌های پشتیبان مانند وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی، به صورت بسیجی و جهادی در جبهه‌ها حضور داشتند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در دوران دفاع مقدس، وزارتخانه های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی از طریق ۲ اداره کل راه کربلا و راه قدس، در طول  ۸ سال جنگ تحمیلی حاضر بودند و با وجود آنکه یک دستگاه دولتی محسوب می‌شدند، اما به عنوان یک نهاد انقلابی و جهادی عمل کردند.

وی ادامه داد : باید مسیر وزارت راه و شهرسازی همواره ادامه داشته باشد و خوشبختانه تمامی اقدامات این وزارتخانه در سراسر کشور در قالب پروژه‌های عمرانی و مسکنی فعال است که یاد و خاطره تمامی شهدای وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در طول ۸ سال دفاع مقدی را گرامی می‌داریم.
اسلامی  ادامه داد: تمام برنامه‌ریزی‌ها در رشد و توسعه با محوریت محرومیت زدایی است تا بتوانیم یک قدرت اقتصادی بسیار مناسب در کنار قدرت نظامی داشته باشیم که توانسته چشم دشمانان را کور کند و امیدواریم منجر به سعادت مردم شود.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان در قبال ارزش‌های دفاع مقدس و ایثار گران کوتاهی نمی‌شود به طور قطع برای قدردانی و زنده نگهداشتن یاد شهدا، ایثارگران و آزادگان از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.همچنین برنامه‌های زیادی پیش رو داریم و قطعا در این وزارتخانه به صورت همگرا با وحدت رویه کار را پیش خواهیم برد.
لازم به ذکر است نخستین نمایشگاه تبیین دستاورد‌های وزارت راه و شهرسازی در دوران دفاع مقدس با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سردار سرلشگر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا افتتاح شد.
یادآور می‌شود، نمایشگاه تبیین دستاورده‌های وزارت راه و شهرسازی در دوران دفاع مقدس از ۳۱ شهریور اغاز شده تا ۷ مهر ماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۲۱:۰۰ در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399