چهارشنبه, 03 مهر 1398 ساعت 14:49
کد خبر: 62165

وزیر دفاع: افزایش توان موشکی مورد اجماع ملی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: همه ارکان نظام اسلامی بر اهمیت ارتقاء توان دفاعی و به خصوص افزایش قدرت موشکی ایران اجماع دارند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از مقام شامخ شهداء به ویژه ۳وزیر شهید و ۱۰۰۰ شهید صنعت دفاعی در تشریح وضعیت ایران به لحاظ نظامی در آغاز جنگ تحمیلی ۸ساله گفت: در بدو پیروزی انقلاب و حتی کمی قبل از آن مستشاران خارجی با تغییر قراردادها و مبالغ در معاهدات خود نقض پیمان کردند و تحریم ها از همان ابتدا علیه ملت ایران اعمال شد؛ به طوری که ما از یک طرف با ادوات نظامی محدود و غیربومی و از طرف دیگر با مشکل نداشتن قطعه، تعمیر و نگه داری مواجه بودیم.
وزیر دفاع افزود: بر اساس اتفاقات جنگ و محدودیت در کمیت تسلیحات نظامی، جرقه خود کفایی در عرصه نظامی و به ویژه عرصه های هوایی با تأکیدات امام راحل وسپس مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که در آن دوران نماینده حضرت امام در شورای انقلاب بود مورد توجه قرار گرفت؛ چرا که هر چه به انتهای جنگ نزدیک می شدیم، نیاز به خود کفایی و خود اتکایی را با عمق بیشتری احساس می کردیم که اگر روی پای خودمان نتوانیم بایستیم هر چقدر که تجهیزات و هر مقدار امکانات داشته باشیم اینها بعد از مدتی از کار می‌افتند و نمی‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.
وزیر دفاع با بیان خاطراتی از دوران مقدس و تحریم اقلامی چون "سیم خاردار" اظهار داشت: در حوزه پدافندی بسیار محدود بودیم تا جائی که اقلامی نظیر سیم خاردار هم به ما نمی‌دادند، یکی از علل معروف شدن این موضوع کاربرد چندگانه سیم خاردار و محرومیت در بهره مندی از حداقل امکانات نظامی در آن دوران بود که خود این موضوع مبنایی برای تشکیل جهاد خودکفایی به دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دهه ۶۰ بود.

وزیر دفاع

وی افزود: ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که دشمنی که از دادن سیم خاردار دریغ می کند حتما در سایر حوزه‌ها هم ما را در فشار خواهد گذاشت و عرصه را روز به روز بر ما تنگ‌تر خواهد کرد؛ بر همین اساس کلید پیشرفت صنایع دفاعی از همان دوران جنگ در کالبد نیروهای مسلح نهادینه شد.
امیر حاتمی با بیان اینکه بر اساس معادلات جنگ و استفاده دشمن از موشک های دوربرد، نیاز فوری و استراتژیک ما در حوزه موشکی بسیار احساس می شد خاطرنشان ساخت: در همان زمان ما به این تیجه رسیدیم که مؤلفه‌های دفاعی خود را باید به طور هماهنگ توسعه دهیم تا بتوانیم به یک بازدارندگی مؤثر و پیشرفته دست یابیم و بنابراین در حوزه رزم زمینی، دریایی، هوائی و راداری به فناوری‌های ارزشمندی دست یافتیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: بنا به موقعیت ژئوپلتیک جمهوری اسلامی از یک طرف و ایدئولوژی نظام اسلامی از طرف دیگر، کشور ما همواره در معرض تهدید قرار خواهد داشت و لذا پیشرفت‌های دفاعی برای حفظ استقلال ایران اسلامی ضرورتی انکار ناپذیر است که برآن شدیم از ۳۰ خانواده محصول نظامی غیربومی و کارخانه ای در دوران دفاع مقدس به ۷۷۱ محصول دفاعی پیشرفته مبتنی بر نیاز نیروهای مسلح برسیم.
وی با بیان جایگاه قدرت دفاعی ایران در مقایسه با سایر کشورها گفت:امروز ایران نقش تعیین کننده در معادلات منطقه دارد که نمونه آن نقش آفرینی در عراق، سوریه، لبنان و ... است و دشمنان با همه خباثتی که تاکنون داشتند نتوانستند کشور ما را ناامن کنند و این ناشی از اقتدار بازدارنده جمهوری اسلامی است.
امیر سرتیپ حاتمی در خصوص کاهش توان قدرت موشکی ایران و ادامه مذاکرات و برداشته شدن تحریم ها گفت: معامله بر سر قدرت موشکی ایران با نظام استکباری مانند برداشتن سقف و دیوارها و حریم های یک خانه است و تکیه دشمن بر محدود کردن توان موشکی به زبان صریح‌تر یعنی محدود کردن " مقاومت مردم ایران" در برابر زیاده خواهی ها، جاه طلبی‌ها و ظلم بیشتر؛ و بحمدالله همه ارکان نظام اسلامی بر اهمیت ارتقاء توان دفاعی و به خصوص افزایش قدرت موشکی ایران اجماع دارند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395