یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 13:00
کد خبر: 62291

واردات نهاده‌های دامی نسبت به سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی داشته است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: واردات نهاده‌های دامی نسبت به سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی داشته و هیچ مشکلی برای تامین آنها و تولید محصولات دامی نداریم.

حمید ورناصری در حاشیه بازدید خبرنگاران از تخلیه نهاده‌های دامی از بندر چابهار با تاکید بر اینکه اقدامات قابل توجهی برای تامین نهاده‌های دامی انجام شده است، اظهار کرد: در شرایط تحریم برخی از کشورها سعی دارند تولید محصولات غذایی را در کشور با مشکل روبه‌رو کنند اما دولت با همراهی بخش خصوصی توانسته اثرات تحریم را در حوزه غذا به حداقل برساند.
وی ادامه داد: نهاده‌های دامی از جمله نهاده‌های تولید بخش کشاورزی هستند که در امنیت غذایی تاثیر بسزایی دارند و تامین آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.
ورناصری با اشاره به حجم تولید زیربخش دام گفت: نهاده‌های دامی در تولید 2.2 میلیون تن مرغ، 9 میلیون تن شیر و 900 هزار تن تخم‌مرغ استفاده می‌شود به همین دلیل تامین آنها برای کشور بسیار پراهمیت است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام نقش بسیار مهمی در تامین نهاده‌ها دارد و در سال جاری با توجه به قرار گرفتن کشور در شرایط حساس 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش واردات نهاده‌های دامی داشته است.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر آرامش و ثبات در بازار نهاده‌های دامی حاکم است، افزود: گزارش‌های بازار نشان می‌دهد به دلیل فراوانی تولید در بخش مرغ و تخم‌مرغ شاهد کاهش قیمت هستیم که موجب شده برای جلوگیری از زیان تولیدکنندگان در این حوزه به بازار ورود کنیم. به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در حال حاضر این شرکت مرغ منجمد تولیدی خط یک را با قیمت 12700 تومان و مرغ منجمد تولیدی خط دو را 13000 تومان خریداری می‌کند.
واردات نهاده‌های دامی
ورناصری با بیان اینکه برای تامین بهتر نهاده‌های دامی و توزیع مناسب آن در سراسر کشور علاوه بر بندر امام از سایر بنادر دیگر نیز استفاده می‌شود، اظهار کرد: این بنادر شامل بندرعباس، چابهار، امیرآباد، نوشهر و تعداد دیگری از بنادر است تا از تمام ظرفیت‌های ممکن برای ورود نهاده‌های دامی و توزیع بهینه آن در کشور استفاده شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در پاسخ به این پرسش خبرنگار  مبنی بر اینکه مرغ‌داران از افزایش نهاده دامی قیمت ذرت و سختی در تامین آن گله‌مند هستند، گفت: در حال حاضر ذرت دامی هر کیلوگرم ذرت دامی با قیمت 1750 تومان به هر میزان که مرغ‌داران نیاز داشته باشند در بازار وجود دارد و در یک هفته گذشته نیز بیش از 200 هزار تن ذرت با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای مصرف مرغ‌داران در حال توزیع است.
وی ادامه داد: قیمت مصوب این نهاده 1350 تومان است که با توجه به هزینه حمل و نقل حداقل تا قیمت 1750 تومان به دست مرغ‌داران می‌رسد.
ورناصری با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده از سوی دولت و بخش خصوصی منجر به افزایش تاب‌آوری در برابر تحریم‌ها شده است، اظهار کرد: در حال حاضر به میزان کافی نهاده‌های دامی وارد کشور شده و برای تامین آنها هیچ مشکلی نداریم و شرایط کالاهای اساسی در بازار نشان می‌دهد ما در رسیدن به شرایط مطلوب در زمان تحریم موفق عمل کرده‌ایم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در پایان سخنان خود گفت: تامین نهاده‌های دامی و عرضه آن به هر میزان که مورد نیاز دامداران و مرغ‌داران است، ادامه خواهد داشت و هیچ مشکل و نگرانی در این حوزه نداریم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399