یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 13:12
کد خبر: 62293

مرغداران در تامین ذرت با مشکل روبه‌رو شده‌اند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور گفت: به رغم عدم کمبود ذرت در بازار به دلیل مشکلات در توزیع این نهاده، مرغداران در تامین ذرت با مشکلات جدی روبه‌رو شده‌اند.

حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه در حال حاضر هر کیلوگرم ذرت ۶۵۰ تومان گران‌تر از نرخ مصوب به دست مرغداران می‌رسد،‌ اظهار کرد: نرخ مصوب ذرت یک هزار و ۳۵۰ تومان است، اما در حال حاضر این نهاده با قیمت ۲ هزار تومان به دست مرغداران می‌رسد.
وی ادامه داد: دلیل افزایش قیمت ذرت در بازار وجود مشکلاتی در سیستم توزیع است.
اسدالله نژاد با تاکید بر اینکه به میزان نیاز ذرت دامی در کشور داریم و هیچ کمبودی در این نهاده نیست،‌ افزود: ساز و کاری که در توزیع ذرت به کار گرفته می‌شود امکان حضور دلالان در بازار این نهاده را فراهم کرده و دست آن‌ها را برای افزایش قیمت باز گذاشته است.
به گفته وی؛ مسئول تامین و توزیع نهاده‌های دامی از جمله ذرت شرکت پشتیبانی امور دام کشور است.
اسدالله نژاد افزود: این شرکت به رغم تامین مناسب نهاده‌های دامی در توزیع آن‌ها دچار ضعف است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور با اشاره به افزایش هزینه تمام شده تولید مرغ در پی افزایش قیمت ذرت، اظهار کرد: با در نظر گرفتن ۱۰ درصد سود مرغدار هزینه تمام شده تولید هر کیلوگرم مرغ به ۹ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است.
اسدالله نژاد قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ درب مرغداری از مرغداران را ۹ هزار و ۲۰۰ تومان عنوان کرد که با توجه به هزینه تمام شده تولید ۳۰۰ تومان زیان برای مرغداران به همراه دارد.
وی متوسط قیمت مرغ برای مصرف کننده در سراسر کشور را از ۱۲ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرد.
به اعتقاد اسدالله نژاد؛ بازار مرغ در ثبات بوده و شرایط بهتر از روزهای است که نوسان بازار موجب بی‌برنامه‌گی در تولید می‌شد و زیان بالای مرغداران را به همراه داشت.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399