شنبه, 13 مهر 1398 ساعت 22:00
کد خبر: 62550

اطلاعات تکميلي

  • شرکت عمران شهرهای جدید پاسخگو باشد

چه کسی مجوز تخلفات گسترده در مسکن مهر پردیس را داده است ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


عصراقتصاد:پای سوداگران به مسکن مهر پردیس هم رسیده و اسنادی وجود دارد که حاکی است که بر خلاف قانون حدود 4 هزار واحد در پردیس به صورت یک جا به سازمان ها و نهاده ها واگذار شده است. موضوعی که اساس ماهیت مسکن مهر را که بی سرپناه نماندن قشر ضعیف و متوسط جامعه بود، زیر سوال می برد.

مسئولی که باید در زمینه این تخلفات پاسخگو باشد شرکت عمران شهرهای جدید است که اگر به موقع برای مقابله به این تخلفات ورود نکند قطعا حواشی این تخلفات دامنگیر وی نیز خواهد شد.

مسکن مهریکی از طرح های ملی است که از دولت نهم و دهم  شروع شد و پایان  بعضی از پروژه های آن به دولت یازدهم و دوازدهم سپرده شد.

رییس‌جمهور در این زمینه دستور داده که مسکن مهر تا پایان سال جاری به اتمام برسد. یکی از  بهترین مناطقی که مسکن مهر در آن رشد کرد شهر  پردیس به علت نزدیکی به پایتخت بود .

شهر پردیس قابلیت های گردشگری و اقتصادی زیادی دارد. این شهر دارای موقعیت های خاص طبیعی ، ارتفاعات و آب و هوای مطبوع است شيب و پوشش گياهي مناسب در چهارفصل سال چشم‌انداز زیبایی را به‌وجود آورده‌است.

لازم به ذکر است که با شرایط بحرانی و افزایش قیمت سرسام آوری که در حوزه مسکن در کلان شهر ها از جمله تهران شاهد بودیم و در پی آن رکودی که به گفته کارشناس های مسکن تا چند سال پایدار است در این حوزه منجر شد تا کوچ اجباری  منطقه ای و حاشیه نشینی چشمگیری را در سال های اخیر تجریه کنیم .

موقعیت خاص شهر پردیس به علاوه دلایل دیگر باعث شده که این منطقه مورد توجه سودجوسان قرار گیرد.

با توجه به اینکه خریدار مسکن مهر باید مکانیزم تعریف شده و قانونی را از جمله بندج ( برگ سبز ) طی کند تا شرایط آن محرز و صاحب یک واحد مسکونی شود، بر اساس فرم (ج) هر فردی می‌تواند یکبار از امکانات دولتی برای خانه‌دار شدن استفاده کند وکسانی که فرم (ج) آنها قرمز باشد بدین معنا است که قبلا از این امکانات استفاده کرده‌اند.

در فاز 11 پردیس حدود 4 هزار واحد به صورت یک جا به سازمان ها و نهاده ها واگذار شده است که این خلاف قانون بوده و اساس مسکن مهر و اهداف آن را زیر سوال می برد.  امروز فروش واحدهای مسکن مهر به صورت آزاد رونق خوبی به سفره سوداگران داده است .

در فاز ۱۱ پردیس شروع قیمت واحدهای یک سال تحویل از ۱۶۰ میلیون تومان، واحدهای شش ماه تحویل از ۲۰۰ میلیون تومان تا ۳۴۰ میلیون به اضافه ۴۰ میلیون تومان وام بانکی است. واحدهای تحویلی هم ۲۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

و در اینجا این سوال مطرح می شود که شرکت عمران شهرهای جدید به عنوان متولی و مسئول اصلی این حوزه به چه کاری مشغول است که تخلفاتی با این حجم در حوزه کاری وی در حال انجام است؟

اگر شرکت عمران نمی تواند مقابل این تخلفات بایستد، وزیر راه و شهرسازی باید به این موضوع ورود کند.

آقای وزیر به این مسئله ورود کنید.

 

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395