یکشنبه, 14 مهر 1398 ساعت 09:26
کد خبر: 62563

سکوت وزیر جهاد کشاورزی درباره قیمت پایین خرید تضمینی گندم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

امروز وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره نرخ پایین خرید تضمینی گندم چیست، موضع روشن و شفافی را اعلام نکرد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه امضای تفاهم نامه با شهردار تهران در پاسخ به اینکه نظر شما درباره قیمت 2200 تومانی خرید تضمینی گندم چیست، گفت: من چه نظری می‌توانم داشته باشم، شورای اقتصاد مسئول تعیین قیمت و دولت مسئول ابلاغ آن است.
تلاش‌های خبرنگاران برای دانستن اینکه موضع وزیر جهاد کشاورزی درباره قیمت خرید تضمینی که جدیدا دولت ابلاغ کرده نتیجه‌ای نداشت و وی از توضیح در این باره طفره رفت.
وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این امضای تفاهم نامه تنها به سؤالات رسانه ملی پاسخ داد.
همچنین خبرنگار رسانه ملی درباره میزان تخریب اراضی کشاورزی سؤال کرد و وزیر جهاد کشاورزی بدون اینکه آماری در این باره بگوید گفت:‌سازمان امور اراضی کشور مسئول مقابله با جلوگیری از تخریب اراضی در خارج از شهر است و بعضی موقع تصرف‌هایی در این اراضی صورت می‌گیرد که بدون مجوزهای کمیسیون مربوطه است و باید این سازمان برای جلوگیری از آنها ورود کند.
در حالی وزیر جهاد کشاورزی امروز هیچ موضعی در قبال قیمت 2200 تومان خرید تضمینی اتخاذ نکرد که کارشناسان و گندم کاران کشور متفق‌القول هستند که این قیمت بسیار پایین بوده و کشاورزان در سال آینده سطح زیر کشت‌شان پایین خواهد آمد.
به گزارش فارس، امسال خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته 3 میلیون تن کاهش داشت و کارشناسان دلیل اصلی آن را پایین بودن خرید تضمینی آن می‌دانند و معتقدند اگر قیمت 2200 تومان برای سال آینده تغییر نباید میزان خرید تضمینی سال آینده بسیار پایین‌تر خواهد شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395