شنبه, 20 مهر 1398 ساعت 09:06
کد خبر: 62809

اطلاعات تکميلي

  • وزیر راه در مراسم برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان:

ساخت و ساز نیازمند افراد با صلاحیت است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای وزارت راه و شهرسازی این موضوع حایز اهمیت است که الزامات فنی و معیار های ملی استاندارد در ساخت و ساز های کشور اعمال شود، بنابراین پذیرش افراد و تحویل گواهینامه صلاحیت حرفه ای نیازمند برخورداری از دانش و صلاحیت است که برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان به این تشخیص کمک می کند.

محمد اسلامی در حاشیه بازدید از مراسم برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان اظهار کرد: آزمون ورود به حرفه مهندسان در کشور بر اساس قانون سالانه ۲ مرتبه برگزار می شود  و با حضور ۳۰۰ هزار نفرطبق آماری که در سال های اخیر  بوده است  شرکت می کنند .
وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که این آزمون در 7 رشته برگزار شده است، افزود: امسال ۱۷۵ هزار نفر در این آزمون شرکت کرده اند.
وی ادامه داد: برای وزارت راه و شهرسازی این موضوع حایز اهمیت است که الزامات فنی و معیار های ملی استاندارد در ساخت و ساز های کشور اعمال شود، بنابراین پذیرش افراد و تحویل گواهینامه صلاحیت حرفه ای نیازمند برخورداری از دانش و صلاحیت است که این آزمون کمک خواهد کرد تا افراد با صلاحیت انتخاب شود.
اسلامی اظهار کرد: آزمون به صورت دسترسی آزاد به کتاب برگزار می شود و افرادی که بتوانند ۵٠ درصد نمره را کسب کنند در این آزمون پذیرفته می شوند. با این حال بسیاری افراد نمره لازم را به دست نمی‌آورند. مهم این است که این افراد درک درستی از مسائل داشته باشند و ملاک صرفا محفوظات نیست.
اسلامی گفت: اگر می خواهیم ساختمان های ایستا، بهینه و به صرفه در مصرف انرژی و جلوگیری از ائتلاف انرژی داشته باشیم باید با انتخاب افراد با صلاحیت که از همین آزمون ها سربلند بیرون می آیند، اقدام کنیم.
وی افزود: امسال ٢۵ درصد شرکت کنندگان خانم و ٧۵ درصد از آقایان هستند و بیشترین شرکت کنندگان، نظارت عمران را برای آزمون انتخاب کرده اند.
وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه نتایج نهایی آزمون دی ماه اعلام می شود، گفت: در برگزاری آزمون وزارت راه و وزارت علوم و سازمان سنجش همکاری قابل توجهی داشته اند گفت از تمامی برگزارکنندگان همایش قدردانی می کنم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399