شنبه, 20 مهر 1398 ساعت 09:14
کد خبر: 62812

اطلاعات تکميلي

  • در جلسه طرح نو سازی شهرک پیکانشهر مطرح شد:

ارجاع پروژه نوسازی پیکان‌شهر به کمیسیون ماده ۵

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصر اقتصاد: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ما آمادگی داریم در ارتباط با نوسازی شهرک پیکان‌شهر با بخش خصوصی و مجریان پروژه همکاری کنیم، اما این همکاری منوط به رعایت ضوابط و مقررات است.

عبدالرضا گلپایگانی در جلسه نوسازی شهرک پیکان‌شهر واقع در منطقه 22 که با حضور محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها مجلس شورای اسلامی، علی نوذرپور شهردار منطقه 22  و محمد حسن کولیوند مجری طرح برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرداری تهران تلاش خواهد کرد در پروژه نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده به تعهدات خود عمل کند و در طرح تفصیلی نیز به این موضوع اشاره شده است.
وی با اشاره به پروژه نوسازی شهرک پیکان شهر در منطقه 22 گفت: براساس مصوبه شورای عالی شهرسازی در طرح تفصیلی منطقه 22 موضوع 200درصدی برای این مجموعه در نظر گرفته شده است که البته مجریان پروژه معتقدند که باید تراکم بیشتری به شهرک پیکان‌شهر داده شود، بر این اساس اگر چنین اتفاقی رخ دهد میزان تراکم و بارگذاری جمعیت در این شهرک افزایش می‌یابد و قاعدتاً رفت و آمد برای ساکنان منطقه دشوار می‌شود.
گلپایگانی ادامه داد: متاسفانه در سال‌های گذشته و در منطقه 22 به دلیل تخلفاتی که در ضوابط ساخت و ساز بوده است، شاهد بارگذاری جمعیت بیش از حد بوده‌ایم، در حالی که جمعیت برای این منطقه 350 هزار نفر پیش‌بینی شده بود که هم اینک بارگذاری که صورت گرفته است برای 600 هزار نفر است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: البته شهرداری تهران تسهیلاتی را در ارتباط با نوسازی بافت فرسوده در نظر گرفته است و در واقع عوارض ساخت چنین پروژه‌هایی به صفر نزدیک است.
در ادامه رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جلسه امروز پیرامون نوسازی شهرک پیکان‌شهر برگزار شد و با توجه به این که 1500 خانوار در محدوده 22 هکتاری ساکن هستند به همین جهت موضوع نوسازی شهرک اهمیت ویژه‌ای دارد.
محمدرضا رضایی کوچی با بیان این که 50 سال از عمر واحدهای 45 متری شهرک پیکان شهر می‌گذرد و ساختمان‌های آن فرسوده و مردم از خدمات مدنظر محروم هستند، ادامه داد: در این جلسه ما به عنوان نمایندگان مجلس، نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و همچنین شهرداری به دنبال نوسازی این شهرک با مشارکت بخش خصوصی هستیم.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به تدابیری که مجریان پروژه برای پروژه شهرک پیکان شهر گرفته‌اند، اعتقاد دارند که باید میزان تراکم افزایش یابد و معادل سرمایه‌گذاری که بخش خصوصی انجام می‌دهد به آنها تراکم بدهند و با توجه به این شرایط قرار شد طی دو هفته آینده و با بررسی این موضوع در کمیسیون ماده 5 تصمیم‌گیری شود.
مجری، سرمایه‌گذار و توسعه‌گر پروژه نوسازی محله پیکانشهر از آغاز نوسازی ۱۵۰۰ منزل مسکونی فرسوده در منطقه پیکان‌شهر و تحویل ۴۵۰۰ واحد مسکونی به شهروندان تهرانی در صورت تسریع روند اخذ مجوز از شهرداری خبر داد.
محمدحسن کولیوند با اشاره به اینکه در حاشیه برگزاری این جلسه بازدید مسئولان نیز از بافت فرسوده  و ناکار آمد محله ی پیکانشهرانجام شده، گفت: بر اساس این برنامه بیش از 1500 خانه فرسوده در منطقه پیکان شهر تهران قرار است تبدیل به 4500 واحد مسکونی نو شوند که این اقدام در راستای سیاست‌های دولت و مجلس در تامین مسکن شهروندان است.
وی ضمن بیان اینکه ساخت فاز اول تا سوم این پروژه 6 سال به طول می‌انجامد، گفت: بر اساس این پروژه  و سیاست های دولت بر حمایت از نوسازی بافت های فرسوده که با مشارکت موثر اکثریت مالکین در این طرح انجام می‌گیرد قرار است واحدهای مسکونی فعلی با افزایش حدود 2 برابری از وضع موجود بصورت بلاعوض توسط توسعه گر پروژه احداث و تحویل مالکین شود.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395