دوشنبه, 20 آبان 1398 ساعت 13:08
کد خبر: 63835

اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار برای انسداد مرزهای جنوب شرق کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی با درخواست رئیس جمهوری و موافقت رهبر معظم انقلاب برای انسداد مرزهای جنوب شرق کشور اختصاص یافته است.

احمدعلی موهبتی در حاشیه بازدید دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از نمایشگاه کشفیات مواد مخدر سیستان و بلوچستان در زاهدان، اظهار داشت: اختصاص این اعتبار برای انسداد مرزهای جنوب شرق کشور سرعت کار را شتاب داده، اما کافی نیست.
این مقام انتظامی بیان کرد: انسداد مرزهای استان سیستان و بلوچستان در چند سال اخیر آغاز شده و در بخش‌هایی این انسداد به خوبی انجام شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان، گفت: خدمات زیادی برای مقابله با قاچاق در کشور انجام شده که در این استان نیز به روش‌های مختلف از جمله فنس کشی، دیوار، حفر کانال، استقرار سامانه‌های اپتیکی، مخابراتی و افزایش امکانات لجستیکی بوده است.
موهبتی تصریح کرد: ایران به صورت یک جانبه نمی‌تواند، انسداد مرز را انجام دهد که در این زمینه توافقاتی با پاکستان انجام شده که این کشور نیز انسداد مرز را آغاز کرده است.
وی ادامه داد: پاکستان با ایجاد موانع سیم خاردار و فنس کشی حدود ۵۰ کیلومتر از نوار مرزی را مسدود کرده که اگر این روند ادامه داشته باشد، بسیار امیدوار کننده خواهد بود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مسدود کردن مرز به معنای ممانعت از ارتزاق مرزنشینان نیست بلکه گذرگاه‌های مرزی، پایانه‌ها و مسیرهای قانونی برای تبادل اقتصادی مردمان دو سوی مرز باز است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم هر چه زودتر بازارچه مرزی "ریمدان و پیشین" در جنوب سیستان و بلوچستان برای تبادل کالا میان مردم دو سوی مرز به طور کامل راه‌اندازی شود.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399