سه شنبه, 21 آبان 1398 ساعت 08:44
کد خبر: 63866

اطلاعات تکميلي

  • رئیس جمهور در رفسنجان خبر داد

حذف تحریم تسلیحاتی ایران در سال آینده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: رئیس جمهور با بیان اینکه با تصمیمات اتخاذ شده ، آب آشامیدنی مردم استان های یزد و کرمان برای ۳۰ سال آینده تامین است، تصریح کرد: افتتاح ۱۴ هزار میلیارد طرح و پروژه در استان کرمان و صدها طرح در استان یزد ، نشان می دهد دست روی دست نگذاشته ایم و چشم امید ما به بیرون مرزها نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی روز دوشنبه در اجتماع پرشور مردم رفسنجان اظهارداشت: سال آینده همچنین  اولین مرحله از طرح انتقال آب خلیج فارس برای امور صنعتی به استان های کرمان و یزد انجام می گیرد.
روحانی با اعلام اینکه با ادامه برجام در سال آینده به یک هدف بزرگ سیاسی، امنیتی و دفاعی دست می یابیم، خاطرنشان کرد: سال ها خرید سلاح از سوی ایران طبق قطعنامه سازمان ملل ممنوع بود و همچنین نمی توانستیم سلاحی بفروشیم و اگر طبق قطعنامه ۲۲۳۱ برجام را حفظ نماییم، سال آینده تحریم تسلیحاتی ایران برداشته خواهد شد و به راحتی می توانیم سلاح لازم را بخریم و یا صادر کنیم که این از آثار مهم برجام است.
رئیس جمهور با بیان اینکه اگر از برجام خارج شویم ثمرات آن در سال آینده پیش رو نخواهد بود و قطعنامه های شورای امنیت باز خواهد گشت، تاکید کرد: ما باید فکر کنیم و  ببینیم منافع کشور در کجاست؟ حالا که منافع ما در ماندن است آیا اینکه طرف های مقابل دست روی دست بگذارند و به این توافق عمل نکنند و ما یکجانبه صد در صد عمل کنیم، آیا درست است؟ قطعا درست نیست. پس ما یک راه بینابین را انتخاب کردیم.
روحانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مسیر بینابینی را انتخاب کرد که برجام را حفظ کند اما در عین حال ما نیز آنچه را در این توافق قرار گذاشته بودیم پله پله کاهش دهیم.
بنزین  4هزار تومانی از آذرماه
رئیس جمهوری در جمع مردم رفسنجان از اجرای طرح حمایتی از 18خانوار نیازمند به کمک در ماه آینده خبر داد که این حمایت به صورت ماهیانه خواهد بود اما وی به این موضوع اشاره نکرد که این طرح در ازای طرح آزادسازی قیمت حامل های انرژی و به منظور هزینه کرد درآمد حاصل از آن به نفع قشر کم تر برخوردار است.
این در حالی است که روحانی در آخرین نشست مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی عصر اقتصاد مبنی بر اینکه ساز و کار دولت برای پرداخت پول حاصل از آزادسازی قیمت بنزین به مردم چیست، از شناسایی 18میلیون خانوار خبر داد و گفت که قرار است این پول و افزایش درآمدها نه به صورت نقدی بلکه به صورت اعتباری به آن خانوارها داده شود که بتوانند کالاهای مورد نیازشان را تامین کنند.
بنابراین اعلام اجرای این طرح از ماه آینده نشان می دهد که قرار است طرح آزاد سازی قیمت بنزین از ماه آینده اجرا شود. بررسی ها و اطلاعات بدست آمده حاکی از آن است که نرخ تعیین شده برای بنزین، 4هزار تومان تعیین شده است.
دور از ذهن نیست که باید از آذرماه بنزین را به نرخ 4هزار تومان بخریم.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز شرایط ما در توان هسته ای از گذشته بهتر است، گفت: در این مدت تلاش ،  تحقیق و در حوزه هسته ای توسعه پیدا کردیم. رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که ما چند سال پیش ۵ نوع سانتریفیوژ داشتیم اما امروز ۱۵ نوع سانتریفیوژ داریم. پس ما پیشرفت و حرکت کردیم و امروز موانع را از پیش پای‌مان برداشته ایم. این مسیر، مسیر تعادل است، یعنی همزمان با حفظ توافق، حقوق ملت را نیز پاس می داریم و در برابر فشار دشمن تسلیم نمی‌شویم و این فشار دشمن نتوانست ما را بشکند. رئیس جمهور در ادامه به تعداد عظیم افتتاح پروژه ها در استان یزد و همچنین ۱۴۰۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه  در کرمان اشاره و تاکید کرد: چشم امید ما به بیرون مرزها نیست بلکه اول چشم به آسمان و لطف خداوند و سپس به دست پربرکت ملت ایران داریم.
وی با اشاره به اینکه می دانیم مردم از لحاظ زندگی در سال ۹۷ و امسال در فشار هستند و درآمد و مخارج زندگی مردم به ویژه حقوق بگیران ثابت در سختی بوده است، ادامه داد: در روزهای آتی طرحی برای خانواده هایی که در فشار اقتصادی هستند اعلام می کنیم و از ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار ایرانی عده ای زندگی مناسبی دارند اما اکثریت ۱۸ میلیون خانوار نیاز به مساعدت و کمک دارند و امیدواریم از ماه آینده به هر خانوار حمایتی ماهانه داشته باشیم.
روحانی با بیان اینکه "این طرح مهم دولت در سال ۹۸ است که در روزهای آینده و هفته‌های آینده مشخصات آن برای مردم اعلام خواهد شد"، گفت: این گامی از سوی دولت برای حمایت از مردم است تا ان‌شاء الله بتوانیم با کمک هم از این مرحله تحریم و مشکلات عبور کنیم و راه بزرگان و شهیدانمان را ادامه دهیم.
 
 
 
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399