سه شنبه, 21 آبان 1398 ساعت 15:29
کد خبر: 63922

اطلاعات تکميلي

  • مرکز آمار ایران اعلام کرد

کاهش قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرکز آمار تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی داخل کشور را اعلام کرد.

کاهش قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتیبه گزارش خبرگزاری صداو سیما از مرکز آمار ایران؛ تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۵۹،۶ درصد رسید که نسبت به فصل قبل ۰.۹ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ۱۳۹۸ به ۱۱،۹ درصد رسید که در مقایسه با فصل قبل، ۳۰،۸ واحد درصد افزایش دارد.
در میان قلم‌های مرغداری‌های صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط قلم " جوجه‌ی یک روزه" (۰،۰۴ درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم " مرغ گوشتی" (۱۸،۵درصد) است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ۱۳۹۸ به ۳۷،۲ درصد رسید که در مقایسه با فصل قبل، ۱۹.۱ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات مرغداری‌های صنعتی به ازای تولید قلم‌های خود در داخل کشور، در فصل تابستان ۱۳۹۸ نسبت به فصل تابستان ۱۳۹۷، ۳۷.۲ درصد افزایش دارد. در بین قلم‌های مرغداری‌های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم " تخم مرغ خوراکی" (۲۲.۵- درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم " جوجه‌ی یک روزه" (۸۲.۳ درصد) است.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۵۹،۶ درصد رسید که نسبت به فصل قبل ۰.۹ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. در فصل مورد بررسی، در میان قلم‌های مرغداری‌های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم " تخم مرغ خوراکی" (۰.۴- درصد) و بیشترین آن مربوط به "جوجه‌ی یک روزه " (۱۶۶.۶ درصد) است.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395