چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 09:10
کد خبر: 64200

اطلاعات تکميلي

  • رئیس انجمن ارگانیک کشور:

صادرات ارگانیک به بیش از ۴۰ میلیون دلار رسید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس انجمن ارگانیک کشور گفت: با وجود شرایط تحریم بیش از ۴۰ میلیون دلار محصولات ارگانیک به بازار‌های هدف صادر شده که با رفع تحریم‌ها جهش خوبی در این زمینه خواهیم داشت.

رضا نورانی در افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ارگانیک ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال به سفارش سازمان توسعه تجارت نمایشگاه ارگانیک از بوستان گفت‌وگو به نمایشگاه بین المللی انتقال دادیم و حمایت‌های خوبی در این زمینه از ما صورت گرفت. وی با اشاره به اینکه امسال تولید محصولات ارگانیک نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است، افزود: هم اکنون سطح زیر کشت محصولات ارگانیک در کشور ۸۳ هزار هکتار است که با وجود شرایط سخت تحریم بیش از ۴۰ میلیون دلار محصولات ارگانیک به بازار‌های هدف صادر می‌شود که با رفع تحریم‌ها جهش خوبی در صادرات خواهیم داشت. بنا بر تاکید مقام معظم رهبری و سران سه قوه به تولید محصولات سالم توجه جدی در برنامه ششم به موضوع محصولات ارگانیک صورت گرفته است.

نورانی با اشاره به اینکه امسال تولید محصولات کشاورزی در کشور افزایش یافته است، بیان کرد: محصولات کشاورزی ما جای خود را در بازار‌های هدف پیدا کرده‌اند و با استقبال زیادی رو به رو شدند.

به گفته وی براساس آخرین آمار در سال ۲۰۱۳ ایران از بین ۲۸۳ کشور رتبه ۵۹ در تولید محصولات ارگانیک را به خود در محصولاتی همچون زعفران، گیاهان دارویی، خرمای سیستان و بلوچستان و انجیر است به خود اختصاص داده است.

رئیس انجمن ارگانیک کشور در پایان تصریح کرد: سازمان جهانی IFOM کشاورزی ارگانیک به ایران آمده و در اتاق بازرگانی و صنایع کشاورزی صاحب دفتر شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.

این گزارش می افزاید دوازدهمین جشنواره ارگانیک از ۲۸ آبان تا اول آذر در نمایشگاه بین المللی تهران به کار خود ادامه می‌دهد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399