چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 09:37
کد خبر: 64206

اصناف باعث گرانی نیستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دهمین اجلاس ماهانه اتاق اصناف تهران با حضور قاسم نوده فراهانی رئیس و اعضای هئیت رئیسه اتاق، همچنین اکثریت روسای اتحادیه های صنفی تحت پوشش، امروز سه شنبه ۲۸ مهر ۹۸ در محل  اجتماعات این اتاق برگزار شد.

در این اجلاس طبق روال ابتدا سه نفر از روسای اتحادیه های صنفی به عنوان ناطق قبل از دستور به بیان نکته نظرات خود در پاره ای از مسایل مرتبط با اصناف و امور اقتصادی همچنین اتحادیه متبوع خود پرداخته و راهکارها و  پیشنهاداتی نیز ارایه کردند.
در ادامه قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران در بیاناتی با تاکید بر داشتن وفاق و همکاری جهت حصول مورد نظر اصناف گفت: همه ما در جایگاهی که قرار داریم مسئولیتی بر عهده گرفته ایم که باید برای انجام اصولی و درست آن تمام اهتمام خود را به کار بریم و نسبت به تحقق تعهد خودمان کوشا باشیم.
فراهانی در همین خصوص با توصیه به مسئولان اتحادیه های صنفی بیان کرد: خوشبختانه این سعه صدر در میان بزرگان اصناف که در اتحادیه ها حضور دارند موجود است؛ اما برخی موارد در صورت وجود برخی اختلافات نباید بگذاریم که از این جریان واحدهای صنفی یا مردم عزیزمان متضرر یا آسیبی ببینند.
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه در وضعیت فعلی به وفاق و تفاهم بیشتری نیازمند  هستیم تصریح کرد: در حوزه اصناف ۱۳۴ اتحادیه صنفی فقط با تمسک جستن از یکدیگر و همکاری و تفاهم می توانند در این شرایط خاص اقتصادی نتایج بهتری را به دست بیاورند و در خدمت مردم باشند.
وی ضمن تشکر از اتحادیه فروشندگان مواد شیمیایی به جهت برگزاری نمایشگاه تخصصی مواد شیمیایی  اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه های تخصصی- صنفی از سوی اتحادیه های صنفی بسیار در ارتقا و تعالی کارهای صنوف مختلف موثر می باشد؛ لذا تمام اتحادیه هایی که امکان برگزاری چنین نمایشگاه هایی را دارند نسبت به اجرای آن کوشا باشند.
فراهانی همچنین با اشاره به افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن بر وضعیت اصناف فعال در حوزه حمل ونقل گفت: افرادی که در حوزه حمل و نقل فعال می باشند مسلما تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفته اند؛ لذا این موضوع در کمیسیون نظارت توضیح داده شد که در آینده نزدیک تدابیر لازم برای این صنوف دیده می شود.
رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه اصناف باعث گرانی نیستند تصریح کرد: همه، باید حواسمان باشد که که گرانی را به ناحق به نام  اصناف نزنند، اصناف باعث گرانی نیستند چرا که نه در تولید و نه در تامین و واردات دخیل نمی باشند و بر اساس اختصاص درصد سود مشخص شده پس از خرید کالا آن را به مشتری عرضه می کند.
در ادامه اجلاس خسرو ابراهیمی نیا نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران در سخنانی با اشاره به اهمیت و تاثیر گذاری داشتن برنامه و اهداف تعیین شده برای انجام امور محوله گفت: باید نگرش و نگاه ویژه ای به مبحث برنامه ریزی داشته باشیم که اگر این اتفاق نیفتد مسلما یا با مشکلات و چالش های بسیاری رو به رو می شویم یا اینکه نتایج مورد نظر با کندی حاصل خواهد شد.
ابراهیمی به عملکرد و نقش کمیسیونهای تخصصی اتاق نیز اشاهر کرده و گفت: بر اساس قانون هر یک از این کمیسیون ها وظایفی را بر عهده دارند از سوی دیگر این کمیسیون ها بازوان کمکی هئیت رئیسه به شمار می آیند؛ لذا برای تحقق عملکرد و نتایج مثبت از وجود این کمیسیون ها باید نگرش ویژه ای از سوی اعضاء نسبت به وظایف و امور محوله به آنها با تدوین برنامه های انجام گیرد.
در این اجلاس همچنین ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق در بیاناتی به موضوع افزایش بنزین اشاره کرد و گفت: بدون اغراق می گویم اگر افزایشی در قیمتها وجود دارد مربوط به اصناف نیست.
درستی در خصوص تشکیل کمتیه ای با حضور برخی از مراکز و وزارتخانه ها برای بررسی وضعیت پیش آمده بیان نمود: در کمیته ای که برای بررسی وضعیت پیش آمده از این روند تشکیل شده متاسفانه وزیر صمت و اتاق اصناف به عنوان مراکز مهم و تاثیرگذار حضور نداشته اند.
نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران در بخشی از صحبت های خود عملکرد اتحادیه های صنفی را مورد توجه قرار داده و ابراز داشت: امکان ندارد بدون همکاری و تفاهم و البته در چارچوب قانون بتوانیم کاری را از پیش بریم و در این شرایط موجود مسلما به وفاق و تفاهم بیشتری نیاز داریم که همگی باید آن را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.
در ادامه، اجلاس وارد بررسی دستور جلسه شده و پس از قرائت آنها تصمیماتی اتخاذ شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399