چهارشنبه, 06 آذر 1398 ساعت 09:27
کد خبر: 64469

انتشار طرح های تملك دارایی های سرمایه ای استان‌ها برای اولین بار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: رییس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه كشور اعلام كرد: به منظور اطلاع از نحوه توزیع و اعتبار طرح‌های تملك دارایی‌های سرمایه‌ای استانی كه همواره مورد مطالبه معاونت‌ها و امور تخصصی سازمان بوده است، كل طرح‌هایی كه در سال ۱۳۹۷ موافقت‌نامه آنها به صورت استانی مبادله شده‌اند، جمع‌آوری و برای اولین بار با رعایت قالب پیوست شماره یك قانون بودجه چاپ شد.كتاب طرح های تملك دارایی های سرمایه ای استان‌ها در سال ۱۳۹۷

علی نعمتی افزود: اعتبارات تملك دارایی‌های سرمایه‌ای استان‌ها به صورت سرجمع در لوایح بودجه سنواتی درج شده و پس از تصویب و ابلاغ قانون بودجه و براساس مفاد ماده ۴۴ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) و همچنین ماده ۳۱  قانون احكام دایمی بین فصول ،  برنامه‌ها و شهرستان‌ها توزیع می‌شود.
به گفته نعمتی، تعیین اعتبار پروژه‌های عمرانی به عهده كمیته برنامه‌ریزی شهرستان است كه پس از اتمام فرآیند مذكور، پروژه‌های مربوط در قالب طرح، تجمیع شده و به دستگاه اجرایی مربوط ابلاغ و مبادله موافقت‌نامه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان انجام می‌شود .به این ترتیب بخشی از فرآیند اجرای بودجه عمرانی در استان‌ها در طی سال انجام می‌شود.
وی تصریح كرد كه بخش عمده‌ای از منابع اعتباری، به ویژه از محل ردیف‌های متفرقه در طول سال توزیع و به استان‌ها ابلاغ می‌شود.بنابراین وضعیت نهایی اعتبار مصوب طرح‌ها و پروژه‌ها در پایان سال مشخص می‌شود.
 رییس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه كشور در ادامه اظهارات خود گفت: در سال ۱۳۹۷ در مجموع، اعتباری بالغ بر ۰۰۰ر۳۱۶ میلیارد ریال از منابع مختلف به استان‌ها ابلاغ شد كه این اعتبارات بین ۳۷۵ر۱۸ طرح توزیع شده است.
نعمتی خاطرنشان ساخت كه به منظور ایجاد هماهنگی در تعیین و اجرای طرح‌های تملك دارایی‌های سرمایه‌ای در سال ۱۳۹۸و امكان گزارش‌گیری‌های صحیح و تجمیع اقدامات ۳۱ استان در برنامه‌ها، با هماهنگی امور بخشی سازمان، استانداردسازی طرح‌ها از حیث عنوان ، هدف و واحد در هر برنامه انجام و طی دستورالعمل اجرای بودجه سال ۱۳۹۸ به استان‌ها ابلاغ شد.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395