چهارشنبه, 06 آذر 1398 ساعت 09:42
کد خبر: 64472

اطلاعات تکميلي

  • در بهار ٩٨ نسبت به بهار ٩٧ صورت گرفت

کاهش ٢٣,١ درصدی واحدهای مسكونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های احداث ساختمان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: گزارش مرکز آمار ایران از کاهش ٢٣,١ درصدی واحدهای مسكونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و افزایش ‌٥.٥ درصدی آن در شهرداری‌های کل كشور در فصل بهار ٩٨ نسبت به فصل بهار ٩٧ حکایت می کند.

بررسی نتایج طرح "گرد‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های كشور" در فصل بهار سال ١٣٩٨ نشان می‌دهد:
الف- شهر تهران
در فصل بهار سال ١٣٩٨، تعداد ١٥١٢٧ واحد مسكونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌‌بینی شده است كه نسبت به فصل گذشته حدود ٢٠,٢ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢٣.١ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسكونی برای هر یك از این پروانه‌های احداث ساختمان ٦.٩ واحد بوده است.
١٧,٥ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢٧.٩ درصد کاهش داشته است.
مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در فصل بهار ١٣٩٨ بالغ ‌بر ٢٧٨١ هزار مترمربع بوده است كه نسبت به فصل گذشته حدود ٢١,٧ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢١.٤ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی حدود ١٢٦٢ مترمربع بوده است.
ب- كل نقاط شهری كشور
در فصل بهار سال ١٣٩٨، تعداد ٩٥٦٩٧ واحد مسكونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های كشور پیش‌‌بینی شده است كه نسبت به فصل گذشته حدود ١٦,٥ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٥.٥ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسكونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ٢.٦ واحد بوده است‌.
در فصل بهار ١٣٩٨ صادرشده است كه نسبت به فصل گذشته حدود ٢١,٧ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٦.٦ درصد افزایش داشته است.
نسبت به فصل گذشته ١٩,٣ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٠.٦ درصد افزایش داشته است.  متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ٤٨٠ مترمربع بوده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395