یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 13:14
کد خبر: 64618

مباحث فقهی و اسلامی در حوزه بیمه کلید خورده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر کل انجمن مالی اسلامی گفت: در حوزه بیمه و حسابرسی هم مباحث فقهی و اسلامی کلید خورده است و این دو مقوله هم باید منطبق با اصول شریعت باشند.

 علی صالح آبادی در پنجمین همایش مالی اسلامی با اشاره به راه‌اندازی اوراق گام در بازار پول و سرمایه اظهار داشت: شورای فقهی با اوراق گام موافقت کرده است و این اوراق می‌تواند در زمینه تامین مالی‌ها بسیار موثر عمل کند.
وی افزود: در حوزه بیمه و حسابرسی هم مباحث فقهی و اسلامی کلید خورده است و این دو مقوله هم باید منطبق با اصول شریعت باشند.
دبیر کل انجمن مالی اسلامی با بیان اینکه در این حوزه می‌توان یک ان جی او شکل بگیرد گفت: باید بتوانیم در حوزه‌های مالی شاخص‌های کمی و فنی داشته باشیم.
وی با اشاره به نقش اوراق گام در تامین مالی و هدایت نقدینگی به سمت تولید گفت: با اوراق گام بانک به عنوان ضامن و واسط بین دو طرف قرار می‌گیرد که برای مثال می‌تواند چک‌های طرف خریدار را ضمانت کند و این چک‌ها تبدیل به اوراق و قابل تنزیل در بازار سرمایه خواهد بود.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399