یکشنبه, 01 دی 1398 ساعت 13:15
کد خبر: 65485

بهرام قاسمی: طرح ماکرون هنوز به نتایج لازم و ملموسی نرسیده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بهرام قاسمی، با اشاره به ناتوانی (ابزارهای لازم) اروپا در تاثیرگذاری بر مواضع آمریکا ابراز عقیده کرد: "ایران تلاش کرد نشان دهد که به ماکرون اعتماد دارد، هر چند طرح وی هنوز به نتایج لازم و ملموسی نرسیده است. البته برخی نیز گمان دارند که این طرح ناکارا است."

سفیر ایران در فرانسه در گفت‌وگو با لوموند اظهار داشت: تهران تلاش‌های خیرخواهانه فرانسه را با نگاهی مثبت و سازنده مورد استقبال قرار داد و در این راستا طی چندین ماه گذشته مذاکراتی فشرده و طولانی میان تهران و پاریس به انجام رسید، هر چند که ایران می‌دانست با توجه به تمامی شرایط موجود نمی‌توان کاملاً به نتایج مورد نظر در این طرح امید بست".
بهرام قاسمی با اشاره به ناتوانی (ابزارهای لازم) اروپا در تاثیرگذاری بر مواضع آمریکا ابراز عقیده کرد: "ایران تلاش کرد نشان دهد که به ماکرون اعتماد دارد، هر چند طرح وی هنوز به نتایج لازم و ملموسی نرسیده است. البته برخی نیز گمان دارند که این طرح ناکارا است."
این دیپلمات کشورمان افزود: دلیل این مشکل، نبود یک صدای واحد رسا و قدرتمند از جانب اروپاست.
سفیر ایران در فرانسه تاکید کرد: "آمریکا به فشار حداکثری و زیاده خواهی های خود ادامه می دهد و اروپا نیز به نظر می رسد چندان کاری در خور ظرفیت‌های خود نمی‌تواند انجام دهد."
روزنامه لوموند در یک مقاله تحلیلی، تلاش های فرانسه و ماکرون در راستای کاهش تنش و گفت‌وگو میان ایران و آمریکا را به تفصیل مورد بررسی قرار داده است‌.
این روزنامه با اشاره به تمامی تحولات و رویدادهای چند ماه گذشته در صحنه جهانی و منطقه و در ارتباط با موضوع هسته‌ای ایران، ضمن انعکاس نقطه نظرات برخی مقامات سیاسی و تحلیل‌گران فرانسوی و بین‌المللی این گونه تحلیل می‌کند که ماکرون بیش از چندین ماه تلاشی وافر داشت تا بین واشنگتن و تهران مصالحه‌ای را برقرار کند ولی به نظر می‌رسد ظاهراً پاریس همه کارتهای لازم را برای این اقدام مهم در اختیار ندارد.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399