چهارشنبه, 04 دی 1398 ساعت 11:15
کد خبر: 65634

جلوی خروج 200 میلیون دلاری ارز بابت واردات کاغذ را می‌گیریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کانون بانک‌های خصوصی گفت: سالانه 200 میلیون دلار ارز صرف واردات کاغذ می‌شود که با اجرای پروژه کارخانه تولید کاغذ در کشور جلوی این خروج ارز را می‌گیریم.

پرویزیان در مراسم امضای تفاهمنامه تامین مالی کارخانه تولید کاغذ در استان خوزستان با بیان اینکه طرح‌های مختلفی با پشتیبانی شبکه بانکی در راستای رونق اقتصادی کشور در دست اجراست، گفت: در حالی که در دورانی شاهد رقابت‌های گزنده بین بانکی بودیم، امروز هماهنگی‌های بانک‌های خصوصی و دولتی برای پیشبرد سیاست‌های رونق اقتصادی در کشور افزایش یافته است.
رئیس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی با تاکید بر همکاری‌های صندوق توسعه ملی در پروژه‌های اقتصادی گفت: طرح سندیکای بیدبلند در خوزستان با پشتیبانی تعدادی از بانک‌ها و صندوق توسعه ملی در دست اجرا است. امروز هم با همان هماهنگی‌ها در حال رفع مشکل کمبود کاغذ در کشور هستیم.
وی تاکید کرد: در حالی که برای اجرای چنین پروژه‌ای نیاز به قطع 6 میلیون اصله درخت بود، توانستیم با اجرای این پروژه جلوی ضربه به محیط زیست را بگیریم.
پرویزیان اظهار داشت: سالانه 200 میلیون دلار ارز صرف واردات کاغذ می‌شود که با اجرای پروژه کارخانه تولید کاغذ در کشور جلوی این خروج ارز را می‌گیریم.
در ادامه این برنامه حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن با بیان اینکه به جای استفاده از فاینانس از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد کارخانه تولید کاغذ استفاده خواهیم کرد، گفت: منابع بانکی در پروژه‌های کلان اقتصادی استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: از سال 92 تاکنون بانک صنعت و معدن 10 طرح فولادی را به اجرا رسانده همچنین تامین مالی پروژه قطار سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان را در دستور کار داریم.
وی افزود: با منابع این بانک 51 نیروگاه ساخته شده یا در حال ساخت است و 3 آب‌شیرین‌کن در بندرعباس نصب شده است.
وی گفت: خطوط انتقال آب و داروسازی از جمله پروژه‌هایی است که دنبال می‌کنیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399