شنبه, 07 دی 1398 ساعت 06:00
کد خبر: 65667

اطلاعات تکميلي

  • به پیشنهاد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران:

نامگذاری روز ۱۴ اسفند به نام «ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه» در تقویم رسمی کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بيان داشت: با تصميم شوراي فرهنگ عمومي، ۱۴ اسفند به نام روز «ترويج فرهنگ قرض‌الحسنه» در تقويم رسمي کشور نامگذاري شد.

مرتضی اکبری در اين‌باره اظهار داشت: شوراي فرهنگ عمومي به پيشنهاد بانک قرض‌الحسنه مهر ايران و با هدف ترويج سنت نيكوي قرض‌الحسنه به منظور تقويت حس نوع‌دوستي در ميان آحاد جامعه، روز ۱۴ اسفند را به نام روز «ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه» نامگذاری کرد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در این خصوص گفت: این بانک پيشنهاد نامگذاري روزي خاص به نام «قرض‌الحسنه» را با هدف احيای فرهنگ قرض‌الحسنه که نقش بسزايي در توانمندسازي اقشار متوسط و ضعيف جامعه ايفا مي‌کند به دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي ارايه داد. وی افزود: شورای فرهنگ عمومی با توجه به اهمیت موضوع «قرض‌الحسنه»، پيشنهاد مطرح شده را به منظور بررسي کارشناسي در کميسيون نامگذاري روزهاي خاص متشکل از نمايندگان منتخب اعضاي شوراي فرهنگ عمومي و همچنين نمايندگان فرهنگستان‌هاي چهارگانه مطرح کرد.
اکبری خاطرنشان کرد: پیشنهادهای مزبور با موافقت کارشناسان پس از تصويب شوراي فرهنگ عمومي، براي تأييد نهايي به شوراي عالي انقلاب فرهنگي اعلام شد و باتوجه به اهميت ترويج و احياي فرهنگ قرض‌الحسنه در جامعه، روز ۱۴ اسفند مصادف با روز احسان و نيكوكاري، به نام روز «ترويج فرهنگ قرض‌الحسنه» نامگذاري شد.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تصریح کرد: در این راستا جا دارد تا از شوراي فرهنگ عمومي به ويژه از حمايت‌ها و همکاري‌هاي دکتر محمدرضا موالي‌زاده دبير محترم شوراي فرهنگ عمومي كشور قدرداني نمايم.
همچنین مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران، درپي جذب ۸ ميليون نفر مشتري و پرداخت تسهيلات به بيش از ۶ ميليون نفر، طي پيامي از سهامداران، مشتريان و کاركنان اين بانك قدرداني نمود.
در متن این پیام آمده است: در آغاز سیزدهمین سال فعالیت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، مفتخريم به پشتوانه سهامداران بزرگ خود و با حمايت هموطنان، مشتريان و تلاش و همت مضاعف کارکنان ساعي، اين بانک توانسته است با استقبال از خدمات و طرح‌هاي تسهيلاتي متنوع از مرز ۸ میلیون نفر مشتری و پرداخت تسهیلات به بيش از ۶ ميليون نفر گذر نماید. از همین روی از اینکه، با همتی بزرگ و انديشه‌اي بلند، بانک قرض‌الحسنه مهرايران را ياري نموديد تا با سرافرازي و سربلندي به جايگاه شايسته خود در جامعه و شبکه بانکي كشور دست يابد كمال سپاس و امتنان خانواده بزرگ اين بانك را اعلام مي‌دارم؛ اين مهم جز با الطاف الهي، مساعدت و همدلي سهامداران محترم و همچنين مودت و اعتماد مشتريان عزيز ميسر نمي‌شد. امید آنکه در چشم‌انداز پیش‌رو، در سایه توجهات حضرت حق با حمایت‌هاي بيش از پيش سهامداران محترم، مشتريان ارجمند و کارکنان ساعي بتوانيم به اهداف عاليه بانک به ويژه عمل به مسئوليت اجتماعي خود در زمينه بهبود معيشت و ارتقاي اقتصادي مردم عزيز ايران اسلامي دست يابيم.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط