سه شنبه, 10 دی 1398 ساعت 15:31
کد خبر: 65843

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر اقتصاد:

بانک ملت، باید خود را با شاخص‌های بین‌المللی مقایسه کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: خوشبختانه بانک ملت نسبت به بانک‌های دیگر در بخش درآمدزایی خوب عمل کرده است.

دکتر عباس معمارنژاد در جمع مدیران ارشد این بانک از بانک ملت به عنوان یک بانک نمونه در کشور نام برد و از تمامی کارکنان و مدیران این بانک به دلیل تلاش در جهت حفظ موقعیت حتی در شرایط تحریم قدردانی کرد. وی گزارش‌های ارائه شده از عملکرد بانک ملت را رضایت‌بخش خواند و با اشاره به نسبت مطالبات معوق به تسهیلات بانک ملت، این نسبت را ۴۰ درصد پایین‌تر از سایر بانک‌ها خواند و در عین حال تاکید کرد: بانک ملت به دلیل سابقه و فعالیت بین‌المللی، باید خود را با شاخص‌های جهانی مقایسه کند و برای رساندن نسبت مطالبات به تسهیلات خود به استانداردهای بانک‌های جهان، تمام تلاش خود را به کار بگیرد.
معاون وزیر اقتصاد، ایجاد کانون ارزیابی را در بانک ملت برای انتصابات بسیار مطلوب خواند و اعلام کرد که با وجود این کانون، شناسایی و انتصاب افراد شایسته، به نحو بهتری انجام خواهد شد. معمارنژاد با اشاره به این نکته که بانک ملت در وضعیت سود سپرده‌ها نسبت به بانک‌های دیگر به مراتب در وضعیت بهتری قرار دارد، گفت: خوشبختانه نسبت مصارف به منابع این بانک خصوصی شده هم در وضعیت مطلوبی قرار دارد. وی با اشاره به مدل کسب و کار زیان‌ساز نظام بانکی، آن را شامل بانک ملت ندانست و افزود: متاسفانه کسب و کار بانکی در ایران زیان‌ساز است و هزینه‌ها و درآمدها با هم تناسب ندارد.
به گفته وی، برنامه وزارت اقتصاد این است که حداقل ۲۰ درصد درآمدهای بانک‌ها باید از محل کارمزد خدمات تامین شود چون اگر هزینه‌های پرسنلی و اداری از محل کارمزدهای دریافتی پوشش داده شود، بانک قوت و قدرت مالی بیشتری خواهد داشت که متاسفانه این موضوع در شرایط کنونی، اتفاق نمی‌افتد.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به نرخ پایین کارمزدها و تکالیفی که بدون در نظر گرفتن هزینه‌ها بر بانک‌ها تحمیل می‌شود، یادآور شد: از طرف دیگر هزینه‌ها بالاست و شعب اضافی بانک‌ها، هزینه‌های مالی زیادی را بر آنها تحمیل می‌کنند. وی در عین حال خواستار افزایش کارآمدی بانک‌ها در کنار افزایش کارمزدها شد و ادامه داد: بانک‌ها نباید ناکارآمدی خود را در قالب افزایش کارمزدها به مشتری یا مصرف‌کننده منتقل کنند بلکه باید سطح کارآمدی خود را بالا ببرند تا افزایش کارمزدها به سودآوری آنها منتهی شود. در سال ۹۱ به ازای هر یک ریال هزینه پرسنلی و اداری، ۳۸ ریال سپرده جذب می‌شده است که این رقم در سال ۹۷ به ۳۲ ریال رسیده است که نشان می‌دهد هزینه‌ها افزایش یافته و متناسب با آن درآمدها افزایش نیافته است.
به گفته معاون وزیر اقتصاد، بانک ملت در این زمینه خوب کار کرده ولی هنوز هم جا برای کار زیاد است. وی مدیران ارشد یک سازمان را دارای سه وظیفه برای دستیابی به نتایج مثبت دانست و تاکید کرد: این وظایف شامل شایسته‌گزینی و انتخاب درست افراد برای پست‌ها، سیاست‌گذاری مناسب و نظارت بر اجراست که اگر به درستی اجرا شوند، سازمان با موفقیت رو‌به‌رو خواهد شد.
معمارنژاد با تاکید بر این نکته که حاکمیت شرکتی هنوز در سازمان‌ها به خوبی جا نیفتاده است، گفت: هیات عامل وظیفه اجرا و هیات مدیره وظیفه نظارت را برعهده دارند و اعضای هیات مدیره باید نگاه استراتژیک و راهبردی به مسائل داشته باشند و خود را در این زمینه مجهز کنند و کار را به پیش ببرند. وی در عین حال خواستار تدوین برنامه منظم برای کاهش تعداد شعب بانک‌ها شد و با اشاره به تکلیف بانک‌ها برای واگذاری املاک و اموال مازاد، ادامه داد: وزارت اقتصاد با بنگاه‌داری بانک‌ها مشکل دارد نه سهامداری و اگر سهامداری در شرکت‌ها باعث انتصاب عضو هیات مدیره در آن شرکت‌ها نشود از نظر وزارت اقتصاد بلامانع است.
معاون وزیر اقتصاد در پایان از همه مدیران و کارکنان بانک ملت بابت زحماتی که تقبل می‌کنند تا این بانک به عنوان یک بانک نمونه در سطح کشور، موقعیت خود را حتی در شرایط تحریم حفظ کند، سپاسگزاری کرد.
دکتر عباس مرادپور، مدیرکل امور بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد نیز در این جلسه توصیه‌هایی را برای بهبود هرچه بیشتر عملکرد بانک ملت به ویژه در بخش بین‌ الملل ارائه کرد.
 

برپایی جلسه کارگروه بانکداری آینده و تحول دیجیتال بانک ملت 

جلسه کارگروه بانکداری آینده و تحول دیجیتال بانک ملت نیز با حضور دکتر عباس معمارنژاد معاون وزیر اقتصاد و دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت برگزار و عملکرد این بانک در مسیر اجرایی کردن بانکداری دیجیتال تشریح شد.
در این جلسه گزارشی مفصل از پیشرفت تدوین نقشه راه تحول دیجیتال بانک ملت از سوی هادی سپانلو مدیر امور طرح و برنامه این بانک ارائه شد.
معمارنژاد در این جلسه که مرادپور مدیرکل دفتر امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد، اعضای کارگروه بانکداری دیجیتال، اعضای هیات مدیره، معاونان مدیرعامل و چندتن از مدیران ارشد بانک ملت نیز حضور داشتند، از مدیران این بانک به دلیل پیگیری بحث عملیاتی کردن بانکداری دیجیتال قدردانی و اظهار امیدواری کرد که نقشه راه تحول دیجیتال بانک ملت تا پایان سال نهایی شود. وی با بیان این نکته که فعالیت‌های آینده بانک ملت باید مبتنی بر نقشه راه تحول دیجیتال طراحی و اجرایی شود، گزارش ارائه شده در این‌باره را کامل و جامع خواند و تاکید کرد: در این گزارش تقریبا تمام اجزای نقشه راه از فرهنگ‌سازی و آموزش تا زیرساخت‌ها، امنیت، تجربه مشتری و کاربردها مورد توجه قرار گرفته است.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به طراحی ۲۳ کلان‌پروژه و ۱۲۷ زیرپروژه در این نقشه، مدیریت این تعداد پروژه را بسیار دشوار خواند و از مسئولان بانک ملت درخواست کرد که در هماهنگ کردن و مدیریت این پروژه‌‌ها تمام تلاش خود را به کار بگیرند. وی در عین حال، توجه به همه زوایای کار را در این نقشه، اقدامی در خور تحسین خواند و پیشنهاد کرد که اثرات مالی پیاده‌سازی این نقشه راه نیز پیش‌بینی و مشخص شود که بانک ملت به ازای اجرایی کردن این نقشه، چه دستاوردهایی از لحاظ مالی از نظر افزایش درآمد و کاهش هزینه خواهد داشت زیرا بانک به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید منفعت مالی خود را نیز در طرح‌ها مورد توجه قرار دهد.
معاون وزیر اقتصاد، با بیان این نکته که هر که پخته‌تر باشد و کار بیشتری انجام دهد متواضع‌تر برخورد می‌کند، تصریح کرد: برخی از بانک‌ها هنوز در بحث بانکداری متمرکز (Core Banking) باقی مانده‌اند و صحبت از بانکداری دیجیتال می‌کنند اما بانک ملت با وجود گذر از بحث بانکداری متمرکز، کاملا متواضعانه رفتار می‌کند و این یک ارزش برای بانک محسوب می‌شود. وی در عین حال، در حوزه منابع انسانی و فرهنگ‌سازی بانکداری دیجیتال نیز علاوه بر مدیران و کارکنان، مشتریان را نیز نیازمند آموزش خواند و از مسئولان بانک ملت خواست تا در این زمینه نیز تدابیر لازم را بیندیشند.
مدیرعامل بانک ملت نیز در سخنانی با اشاره به این نکته که این جلسه دومین جلسه بانکداری آینده و تحول دیجیتال در این بانک است، اظهار داشت: کسب و کارهای دیجیتال از بخش‌های پویا و در حال توسعه در اقتصاد بزرگ دنیا هستند و رشد بخش اقتصاد دیجیتال سه برابر رشد کل اقتصاد کشورهاست.
بیگدلی توسعه دیجیتال را نیازمند سه مولفه شامل سیاست‌های دولت و الزامات وزارت اقتصاد، زیرساخت‌های فیزیکی، دانش دیجیتال و توسعه بسترهای دیجیتال از محیط‌های داخلی به محیط‌های بین‌المللی خواند و یادآور شد: خوشبختانه با برگزاری جلسات مکرر و پیگیری‌های وزارت اقتصاد، بحث بانکداری دیجیتال سرعت گرفته است.
مدیرعامل بانک ملت با اشاره به این نکته که بانک ملت ظرفیت‌های کم‌نظیری در زمینه فناوری اطلاعات دارد و از این نظر در کشور دارای رتبه نخست است، اضافه کرد: دانش دیجیتال هم نیازمند توانمندسازی کاربران است که بانک ملت در این زمینه گام‌های بلندی برداشته است. وی با تاکید بر این نکته که بانک ملت از سال ۹۶ اقدامات خود را در حوزه بانکداری دیجیتال شروع کرده است، تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۷ سند تحول افق ۱۴۰۰ این بانک در ۹ محور تدوین شده که یکی از آنها بانکداری دیجیتال است ضمن اینکه از ابتدای سال‌جاری منشور ۹۸ طراحی شده که باز هم یکی از محورهای آن بانکداری دیجیتال قرار داده شده است.
بیگدلی، راه‌اندازیCore۲، بانکداری اجتماعی و بانکداری باز را سه اقدام در حال انجام از سوی بانک ملت در این راستا خواند و افزود: در طول سال‌های ۹۷ و ۹۸ جلسات کارگروه بانکداری دیجیتال به ریاست عضو هیات مدیره و با حضور متخصصان داخل و خارج بانک برپا شده و مدیران ارشد و میانی و کارشناسان نیز آموزش‌های لازم را در این زمینه دیده‌اند. به گفته وی، نقشه راه تحول دیجیتال بانک ملت نیز در حال استخراج است که تا پایان سال نهایی شده و به هیات مدیره برای تصویب نهایی ارائه خواهد شد.
در این جلسه اعضای کارگروه بانکداری دیجیتال نیز با قدردانی از گزارش ارائه شده در زمینه پیشرفت بانک ملت در این حوزه، اظهار امیدواری کردند که این مباحث هرچه زودتر به مرحله عملیاتی برسد تا این بانک در بحث بانکداری دیجیتال نیز با پیشرفت‌های قابل توجهی رو‌به‌رو شود.
به گفته آنان، بانک ملت همیشه در مسیر تحول، برنامه داشته است و هم‌اکنون نیز اقدامات نظام یافته‌ای را در حوزه بانکداری دیجیتال شروع کرده است و برنامه‌هایی را نیز در دستور کار دارد. اعضای کارگروه بانکداری دیجیتال تاکید کردند که بانک ملت در مدل‌های جدید کسب و کار همیشه از بانک‌های پیشرو کشور بوده که این امر ناشی از تغییر دیدگاه در این بانک است. آنان به مدیرعامل بانک ملت بابت داشتن نیروهای کلیدی که سعی می‌کنند برنامه محور حرکت کنند و تاکنون نیز دستاوردهای خوبی داشته‌اند، تبریک گفتند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط