پنج شنبه, 19 دی 1398 ساعت 14:36
کد خبر: 66098

اتوبوس واژگون‌شده در سوادکوه ترمز نداشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر راه وشهرساری گفت: هر چند پلیس باید علت اصلی تصادف اتوبوس در سوادکوه را اعلام کند اما نظرات اولیه کارشناسان این است که متاسفانه این اتوبوس نتوانسته ترمز بگیرد و نقطه تصادف ترمز نداشت.

عبدالهاشم حسن‌نیا رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره علت تصادف اتوبوس بامداد امروز در محدود سوادکوه که منجر به کشته شدن 20 تن از هموطنانمان شد، اظهار داشت: علت تصادف باید با نظریه کارشناسی پلیس اعلام شود، اما براساس برداشت اولیه گروهی از کارشناسان سازمان راهداری که ساعت 3 بامداد در محل حاضر شدند، علت تصادف نداشتن ترمز اتوبوس در نقطه برخورد بوده است.
وی ادامه داد: هر چند پلیس باید علت اصلی این سانحه را اعلام کند اما نظرات اولیه کارشناسان این است که متاسفانه این اتوبوس نتوانسته ترمز بگیرد و نقطه تصادف ترمز نداشت.
معاون زیر راه وشهرسازی افزود: سرعت اتوبوس در لحظه برخورد 140 کیلومتر بر ساعت بوده است که باعث افزایش میزان خسارت شده است.
حسن نیا با بیان اینکه دغدغه ما افزایش ضریب اشغال اتوبوس‌ها و حمل و نقل عمومی است که با افزایش ضریب ایمنی این سیاست را دنبال می‌کنیم، گفت: این اتفاقات باعث کاهش استقبال مردم و اعتماد آنها به حمل و نقل عمومی می‌شود.
وی تاکید کرد: برای برخورد با شرکت دارنده این اتوبوس فعلا زود است که تصمیمی بگیریم اما روز شنبه با اعلام نظر پلیس درباره علت این تصادف جلسه رسیدگی به موضوع برگزار می شود.

منبع: ایلنا  

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399