دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 16:16
کد خبر: 66231

وزیر خارجه آلمان: برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا تلاش می‌کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان گفت کشورش همچنان همه تلاش خود را برای کاهش تنش در مناسبات بحرانی آمریکا و ایران به کار خواهد گرفت.

به گزارش تارنمای رسانه آلمانی دویچه وله، هایکو ماس تاکید کرد گرچه در لحظه کنونی احتمال رویارویی نظامی بین ایران و آمریکا کاهش یافته است، اما خطر وقوع احتمالی جنگ بین این دو کشور همچنان منطقه را تهدید می‌کند.

وزیر خارجه آلمان در اظهارنظر درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت، از ایران خواسته است در زمینه روشن شدن ابهامات موجود درباره سقوط این هواپیما با کشورهای ذینفع همکاری کند.

وی افزود: اکنون دولت ایران باید با کشورهایی که در سانحه سقوط هواپیما شهروندان خود را از دست داده اند مذاکره کند و از این طریق در راستای یافتن راهکاری برای برخورد با پیامدهای این فاجعه تلاش کند.

دویچه وله نوشت: در پی کاهش مجدد تعهدات برجامی ایران، تلاش‌سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا برای نجات توافق هسته‌ای همچنان ادامه دارد.

این رسانه همچنین افزود: هایکو ماس از دولت روسیه درخواست کرده است که با بهره گرفتن از مناسبات خود با ایران، نقش فعال‌تری درباره نجات توافق هسته‌ای برعهده گیرد.

این مقام آلمانی با اشاره به مذاکرات هسته ای پیش‌رو با مقام های جمهوری اسلامی در گفت‌وگویی با نشریه "زاربروکر تسایتونگ" گفته است: «ما از دولت روسیه می‌خواهیم در ارتباط با این مذاکرات ایران را نسبت به رعایت الزام‌ها و تعهدات پیش‌بینی شده در توافق هسته‌ای متقاعد کند»

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395