جمعه, 27 دی 1398 ساعت 16:22
کد خبر: 66343

انهدام یک باند کلاهبرداری مالی با ارزش ریالی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا از انهدام یک باند راه اندازی درگاه های جعلی بانکی و برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان در استان مرکزی خبر داد و ارزش ریالی برداشت های صورت گرفته را بالغ بر ده میلیارد ریال دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مصطفی نوروزی رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: برابر گزارش واصله از پلیس فتا استان مرکزی، شخصی با ارائه مرجوعه قضائی عنوان داشته بصورت غیر مجاز از حساب وی برداشت شده است که بلافاصله تیمی مجرب از کارشناسان پلیس فتا، تحقیقات تخصصی خود را برای بررسی این موضوع آغاز کردند.
وی افزود:در مراحل رسیدگی به این پرونده، سرنخ‌هایی از یک باند حرفه ای طراحی ایجاد صفحات جعلی بانکی و سرقت اطلاعات و رمز کارت های بانکی شهروندان به دست آمد .
این مقام مسئول با اشاره به تمهیدات عملیاتی پلیس در شناسایی و دستگیری طراحان صفحات فیشینگ ادامه داد: با تکمیل تحقیقات شبانه‌روزی پلیس ،دو نفر از اعضای اصلی این باند شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی تیمی از مأموران انتظامی برای دستگیری آنان اعزام شدند.
وی تصریح کرد: در عملیاتی غافلگیرانه دو متهم اصلی پرونده درمخفیگاهشان دستگیر و تجهیزات آن‌ها شامل تعدادی گوشی تلفن همراه، لپ‌تاپ، سیم‌کارت‌های مجرمانه و برخی دیگر از تجهیزاتی که در اعمال مجرمانه خود از آن استفاده می‌کردند، توقیف شد.
سرهنگ نوروزی بیان داشت : در جریان بررسی‌های علمی و تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد، متهمان این پرونده برای انجام اعمال مجرمانه خود با طراحی و بارگذاری  درگاه های جعلی بانکی ، اطلاعات حساب افراد را سرقت می کردند .
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا با اشاره به بازجویی‌های فنی و تخصصی پلیس در رسیدگی به این پرونده اظهار داشت: متهمان در ابتدا سعی داشتند با اظهارات ضدونقیض، خود را بی‌گناه جلوه داده و مسیر تحقیقات را به انحراف بکشانند که پس از مواجه‌شدن با مستندات و ادله دیجیتال کشف‌شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی خود اقرار کردند.
این مقام مسئول خبر داد : در بررسی سیستم های رایانه ای و تجهیزات هوشمند متهمان اطلاعات و رمز کارت مربوط به ۱۱۵۰۰ نفر از شهروندان استخراج شد .
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا بیان داشت : برابر بررسی های صورت گرفته ارزش ریالی برداشت های صورت گرفته بالغ بر ده میلیارد ریال بوده است.
این مقام انتظامی به کاربران توصیه کرد: در هنگام خرید‌های اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی، از اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها اطمینان حاصل کرده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس باما گزارش کنند. 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط