دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 16:32
کد خبر: 66481

دست‌اندازی استاندارد بر سر راه صادرات غیرنفتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به موضوع استاندارد در صادرات، گفت: این امر باعث می‌شود که گاهی به اهداف صادراتی خود نرسیم.

«حسین مدرس خیابانی» روز دوشنبه در نشست کیفیت صادرات که در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، افزود: بهترین کار سازمان توسعه تجارت برای صادرات، تشکیل جلسات و ایجاد ارتباط و انتقال اطلاعات به بخش خصوصی است. بنابراین سازمان توسعه تجارت به عنوان سازمانی که در خط مقدم صادرات قرار دارد باید به گونه‌ای باشد که زمینه حضور کالاهای ایرانی در بازارهای صادراتی را فراهم کند.
به گفته وی، صادرات غیرنفتی تقریبا جایگزین صادرات نفتی شده و کشور از محل درآمد این بخش اداره می‌شود.
مدرس خیابانی صادرات ۳۲ میلیارد دلاری غیرنفتی در شرایط اقتصادی کنونی را شبیه معجره دانست و افزود: در تجارت به یکپارچگی نیاز داریم و تشکل‌ها باید نقطه تماس بخش خصوصی باشند.
وی تصریح کرد: رییس سازمان ملی استاندارد گفته است که با بسیاری از کشورها توافقنامه استاندارد امضا شده است که به نظر ما نیاز به بروزرسانی دارد. بر اساس اعلام وی، بسته تشویقی برای حمایت از صادات تدوین شده است و از این پس بانک مرکزی به صورت ماهانه بازگشت ارز را به حوزه مالیاتی ارسال می‌کند.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: همچنین کمیته ارزش گذاری گمرکی فعال و مقرر شده با حضور تشکل‌ها ارقام پایانه صادراتی به روز شود.
مدرس خیابانی با بیان اینکه صادرات به اشتغال پایدار در همه بخش‌ها کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: بزرگترین وظیفه سازمان توسعه تجارت ایران، حفظ ارتباط صادرکنندگان با بازرگانان است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395