سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 13:44
کد خبر: 66503

ضریب خسارت در بخش بیمه شخص ثالث ۱۱۴ درصد است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: ضریب خسارت در بخش بیمه شخص ثالث ۱۱۴ درصد است یعنی اگر ۱۰۰ ریال از مردم بابت حق بیمه شخص ثالث می‌گیریم، ۱۱۴ ریال خسارت پرداخت می‌کنیم و قطعا در این بخش زیان‌ده هستیم.

غلامرضا سلیمانی درباره میزان پرداخت خسارت‌ها ناشی از تصادفات جاده‌ای اظهار داشت: در 9 ماه گذشته 43 میلیارد تومان حق بیمه دریافت و 22 هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کردیم اما معمولا دوره پرداخت‌ها یک ساله نیست به این معنا که وقتی تصادفی رخ می‌دهد ممکن است روند پرداخت خسارت دو الی سه سال بعد از وقوع تصادف هم به طول بینجامد.
وی با تاکید بر اینکه در کشور ما میزان خسارت‌ها بیش از نرم جهانی است، ادامه داد: در حالی که ضریب خسارت در سایر کشورها حدود 50 تا 65 درصد است این عدد در ایران به بیش از 80 درصد است.
رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه بیمه در بخش شخص ثالث زیان‌ده است، گفت: ضریب خسارت در بخش بیمه شخص ثالث 114 درصد است یعنی اگر 100 ریال از مردم بابت حق بیمه شخص ثالث می گیریم 114 ریال خسارت پرداخت می‌کنیم و قطعا در این بخش زیان‌ده هستیم.
سلیمانی با اشاره به میزان خسارت‌هایی که بیمه در بخش تصادفات جاده‌ای در سال گذشته پرداخت کرده است، ادامه داد: در سال 97 حدود 14 هزار میلیارد تومان پول بابت حق بیمه در این بخش دریافت کردیم که در پرداخت‌ها 14 درصد هم به آن اضافه کردیم. در کل 15 هزار و 700 میلیارد تومان بابت پرداخت داشته‌ایم.
وی با اشاره به اجرای «راننده محور بودن» بیمه شخص ثالث برای کاهش تصادفات و خسارت‌های ناشی از آن اظهار داشت: براساس مطالعات انجام شده اگر بخواهیم حجم تصادفات را کاهش دهیم و میزان خسارت را پایین بیاوریم باید به سمت راننده محور بودن بیمه شخص ثالث حرکت کنیم چراکه طبق تحقیقات صورت گرفته عامل انسانی سهم 70 درصدی در تصادفات را دارد.
سلیمانی درباره تاریخ اجرای این قانون گفت: هماهنگی‌ها با نیروی انتظامی در حال انجام است تا از سال آینده راننده محور بودن بیمه شخص ثالث را به اجرا برسانیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395