سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 16:31
کد خبر: 66530

تا سال ۲۰۲۱ شاهد رکود جهانی خواهیم بود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اقتصاددان مارکسیست آمریکایی پیش‌بینی کرد که جهان در سال جاری میلادی یا در دیرترین حالت ممکن در سال ۲۰۲۱ میلادی، شاهد رکود خواهد بود.

 به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «ریچارد ولف»، اقتصاددان مارکسیست آمریکایی، پیش‌بینی کرد که جهان در سال جاری میلادی در دیرترین حالت ممکن در سال ۲۰۲۱ میلادی شاهد رکود خواهد بود.
وی تبیین کرد که از منظر تاریخی زمان آن رسیده که اقتصاد روندی نزولی به خود بگیرد. ولف همچنین پیش‌بینی کرد که هرچه دوره پیش از وقوع رکود بیشتر طول بکشد، آسیب آن نیز شدیدتر خواهد بود.
وی طی مصاحبه‌ای که روز گذشته -‌دوشنبه- انجام شد، گفت: «از ۳۰۰ سال پیش که سرمایه‌داری در جهان سلطه یافت، در هر کشور و هر منطقه‌ای چنین الگویی حکم‌فرماست: هر چهار تا هفت سال، رکودی اقتصادی روی می‌دهد».
ولف در ادامه گفت: «بر این اساس و با توجه به این‌که آخرین بحران مالی در سال ۲۰۰۸ روی داد، اکنون به دوره جدید بحران نزدیک می‌شویم».
این اقتصاددان با اشاره به افزایش میزان فعلی بار بدهی هشدار داد که رکود بالقوه ممکن است «دستورالعملی برای مشکلات اقتصادی بسیار جدی» باشد.
وی افزود: «آنچه شاهدش هستیم ترکیبی وحشتناک از بدهی انباشته و کسادی به تاخیر افتاده است. این ترکیبی متغیر است».

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395