سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 17:53
کد خبر: 66536

اطلاعات تکميلي

  • در 17 دقیقه

پذیره‌نویسی 600 میلیون سهمی «تامین سرمایه دماوند» تمام شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مسعود وطنخواه

عصراقتصاد: پذیره‌نویسی 600 میلیون سهمی تامین سرمایه دماوند که امروز در فرابورس عرضه شد، در 17 دقیقه به پایان رسید.

شرکت‌های تامین سرمایه‌، بنگاه‌های مالی هستند که بین عموم سرمایه‌گذاران و ناشر اوراق بهادار خدمات متنوعی را به ‌عنوان یک واسطه مالی عرضه می‌کنند و می‌توانند با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت‌های کارگزاری، بازارگردانی، سبدگردانی، معامله گری، مشاوره، پذیره‌نویسی، تعهد پذیره‌نویسی، تامین مالی و اعتباری برای قسمت‌های مختلف صنایع انجام دهند.

«تامین سرمایه دماوند» اولین شرکت سهامی در بازار سرمایه ایران است که به صورت سهامی عام پذیره‌نویسی شده است. معارفه این تامین سرمایه اولین بار 16 آذر امسال در ساختمان فرابورس برگزار شد و برنامه‌ریزی شده بود که این پذیره‌نویسی روز 19 آذر صورت گیرد، اما بر اساس اطلاع‌رسانی فرابورس، 24 ساعت قبل از عرضه به دلایل نامعلومی به نعویق افتاد.

سرانجام دوشنبه گذشته (30 دی)  شرکت فرابورس با انتشار اطلاعیه‌ای از پذیره‌نویسی «تامین سرمایه دماوند» در روز سه‌شنبه، یکم بهمن، خبر داد. بر اساس زمانبندی منتشر شده در «پیام ناظر» ابتدا زمان سفارش‌گیری محدوده زمانی 10 تا 12 صبح بود که با اطلاع‌رسانی مجدد یک ساعت اضافه و تا ساعت 1 بعداز ظهر تمدید شد. نکته قابل توجه پس از تمام شدن سفارش‌گیری تنها در عرض 17 دقیقه پذیره‌نویسی صورت گرفت و تمام شد.

حجت‌الله انصاری، مدیرعامل شرکت «تامین سرمایه دماوند» 19 آذر در نشست خبری‌‌ای که به منظور معرفی پذیره‌نویسی این شرکت برگزار شده بود، مهم‌ترین اهداف تامین سرمایه دماوند را چنین برشمرده بود: کسب سهم مناسب از صندوق های سرمایه گذاری در حوزه مدیریت دارایی و سرمایه گذاری، ورود به نوآوری های مالی با ابزارسازی و طراحی محصول مورد نیاز بازار سرمایه، تامین نیروهای متخصص و جوان، ورود به بازارهای بالاتر از بازار پایه، تشکیل کنسرسیوم های مشترک با تامین سرمایه های دیگر برای همکاری در پروژه های بزرگ مالی و همکاری با شرکای خارجی.

حسین بوستانی، مدیرعامل شرکت گسترش صنعت نوین ایرانیان، نیز در این نشست درباره همکاری مشترک بنیاد مستضعفان و سرمایه گذاری غدیر در تاسیس «تامین سرمایه دماوند»، گفته بود: حجم بالای پروژه‌های در دست اجرا توسط دو نهاد مالی حدود سه سال گذشته سبب تشکیل تامین سرمایه مشترک شد.

بوستانی همچنین با اشاره به سرمایه 200 میلیارد تومانی «تامین سرمایه دماوند» در ادامه اظهار کرده بود: با توجه به در حال رشد بودن بازار مالی و بدهی کشور، افزایش سرمایه 150 درصدی را تا دو سال آینده در دستور کار داریم.

بهنام محسنی، معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس، نیز در این نشست با اعلام پذیره‌نویسی صورت گرفته 70 درصدی سهام «تامین سرمایه دماوند» از سوی سهامداران عمده، اعلام کرده بود که 30 درصد باقی مانده از طریق فرابورس پذیره نویسی عمومی می‌شود و سهمیه هر فرد 50 هزار سهم و با قیمت 1000 ریال است.

وی با بیان اینکه خریداران امکان معامله مجدد را تا طی مراحل قانونی لازم از جمله برگزاری مجمع موسس، تعیین حسابرس قانونی و... را ندارند، از فعالان بازار سرمایه خواست در پذیره نویسی این تامین سرمایه دقت کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399