دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 15:42
کد خبر: 66712

حضور 120 سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در نشست فناوری TIM 2020

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: کنفرانس خبری «دومین نشست سرمایه‌گذاری فناوریTIM 2020 روز گذشته  با حضور میلاد صدرخانلو، معاون دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری کشورهای دی- هشت (D8-TTEN) برگزار شد.

در این نشست خبری، صدرخانلو با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور که قدری همکاری های بین المللی دشوار شده است باید برای بهبود وضعیت دست به دست هم دهیم، گفت: دومین نشست سرمایه‌گذاری فناوری با حضور سرمایه‌گذاران ارشد بیش از 11 کشور جهان با موضوع ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در 15 و 16 بهمن‌ماه و به میزبانی پارک فناوری پردیس و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری شکوفایی و صندوق‌های جسورانه کشور برگزار می‌شود.
 وی ادامه داد: کشورهای عضو گروه D8 شامل مصر، نیجریه، ترکیه، پاکستان، ایران، مالزی، اندونزی و بنگلادش هستند و دبیرخانه گروه در ترکیه مستقر است.
 معاون دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری کشورهای D8 با اشاره به اینکه تعاملات بسیار گسترده در سطح وزرا و سران در گروه انجام می گیرد، بیان کرد: یگی از فعالیت های این گروه در حوزه فناوری است که در آن شبکه ای تحت عنوان TTEN تشکیل و دبیرخانه آن در پارک فناوری پردیش مستقر شده است.
 صدرخانلو اظهار کرد: سال گذشته دوبار میزبان دبیر کل گروه D8 بودیم و توانستیم بودجه مصوبی را از آنها اخذ کنیم که نشان از اعتماد، اعتقاد و جدیت این گروه برای فعالیت این حوزه است.
وی عنوان کرد: هدف از برگزاری نشست سرمایه گذاری فناوری (TIM 2020) تسهیل سرمایه گذاری روی پروژه های فناورانه در هشت کشور عضو است لذا موفق شدیم با توجه به اینکه امسال این نشست در پارک فناوری پردیس برگزار می شود از 8 کشور دنیا (شامل پاکستان، سوریه، هند،مصر، نیجریه، اتیوپی، بنگلادش، لبنان) 20 سرمایه گذار دعوت کنیم همچنین بالغ بر 100 سرمایه گذار داخلی در این رویداد حضور خواهند داشت تا ضمن همکاری و عقد قرارداد بتوانند تعاملات بین المللی گسترده ای را انجام دهند.
به گفته وی، سرمایه گذاران خارجی دعوت شده به رویداد هرچند عضو گروه D8 نیستند اما رویداد به گونه ای طراحی شده که زمینه حضور سرمایه گذاران کشورهای مختلف فراهم باشد.
صدرخانلو با بیان اینکه در رویداد 6 بخش استراتژیک و تعیین کننده برگزار می شود، افزود: در رویداد پنل های تخصصی برای سرمایه گذاری دنبال می شود به عنوان مثال تجربه های استارتاپی موفق (شامل استارتاپهای ایرانی و 2 استارتاپ خارجی) را معرفی می کنیم تا همزمان با ارایه یکسری مفاهیم به مخاطبان، تجارب بین المللی برای انگیزه دهی و الگو گرفتن را ارائه کنیم.
وی گفت: در رویداد نشست سرمایه گذاری فناوری TIM 2020حوزه های مختلفی بحث و بررسی می شوند و محدودیتی نیست اما حوزه انرژی، تجهیزات پزشکی و دارو تاحال بیشترین میزان طرح را به خود اختصاص داده اند.
معاون دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری کشورهای D8 بیان کرد: در حوزه سرمایه گذاری این تصور اشتباهی است که حمایت و سرمایه گذاری تنها به صورت نقدی است درواقع تسهیلات، شرایط غیرنقدی مثل ارایه مجوزها و استانداردها بخشی از حوزه سرمایه گذاری محسوب می شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395