دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 12:47
کد خبر: 66739

فعالیت ۷۰ شرکت دانش بنیان معدن و صنایع معدنی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

غریب پور گفت: هم اکنون ۷۰ شرکت دانش بنیان در کنار شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی مشغول به کار هستند که نزدیک به ۴۰۰ ایده نوآورانه ارائه می دهند.

خداداد غریب پور معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: هم اکنون ۷۰ شرکت دانش بنیان در کنار شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدن مشغول به کار هستند که نزدیک به ۴۰۰ ایده نوآورانه ارائه می دهند.

او بیان کرد: هم اکنون شرکت‌های معدنی به عنوان متقاضی و نیازمند دانش در کنار شرکت‌های دانش بنیان به عنوان عرضه‌کننده در یک فضای دو سویه نیازمندی‌های فناورانه خود را ارائه می‌کنند. شرکت‌های دانش بنیان عمدتا جوان‌های نخبه و فارغ‌التحصیل‌ هستند که به ارائه ایده‌های فناورانه‌شان می‌پردازند و پس از بررسی این ایده‌ها مورد حمایت‌ شرکت‌های بزرگ و صنعتی و معدنی قرار می‌گیرد.

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان در صنایع معدنی و معدن گفت: شرکت های دانش بنیان در حوزه استخراج، فرآوری، محیط زیست و ایمنی و بازار به صنعت به خصوص صنایع معدنی و معدن کمک زیادی می‌کنند.

غریب پور بیان کرد: در اکتشاف نیاز به ایده‌های فناورانه داریم برای اینکه شناخت کامل‌تر و در عمق بیشتری از ذخیره مواد را داشته باشیم. هم در فرآوری به دلیل استحصال بالا و بهره‌وری بالا نیازمند شرکت‌های دانش بنیان هستیم و در هم بازار به دلیل روش‌های نوین نیازمند بازاریابی هستیم. در محیط زیست، پسماند‌ها، آلاینده‌ها، گاز‌ها و آلودگی خاک و آب هم به شرکت‌های دانش بنیان که ایده‌های فناورانه‌شان را ارائه کنند نیازمند هستیم .

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تشریح کرد: با توجه به اینکه حوزه معدن یکی از حوزه‌های پر اشتغال در صنعت شرکت‌های دانش بنیان است کمک زیادی به اشتغال زایی می‌کند.

غریب پور بیان کرد: طبیعی است وقتی بخشی توسعه و سرمایه‌گذاری می‌کند، اگر شرکت‌های دانش بنیان بازاری برای ارائه ایده‌هایشان پیدا کنند طبیعتا این شرکت‌ها هم توسعه پیدا خواهد کرد؛ شرکت‌های متقاضی و شرکت‌های صنعتی ما هم وقتی ظرفیت‌های جدیدی به آن اضافه شود به ظرفیت‌های صنعتی‌شان و فناوری‌شان طبیعتا شغل‌های جدیدی هم در آن حوزه شکل می‌گیرد در هر دو طرف توسعه اشتغال است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399