شنبه, 12 بهمن 1398 ساعت 11:37
کد خبر: 66848

در لیبی دو برابر ایران به کارگران دستمزد می‌دهند!

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حسین حبیبی با مقایسه سطح دستمزد در کشورهای مختلف با ایران گفت: تقریباً کمترین سطح دستمزد جهانی را داریم.

حسین حبیبی (دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران) در تماس با خبرنگار، در ارتباط با میزان حداقل دستمزد و مقایسه آن در نقاط مختلف جهان گفت: بیشترین سطح دستمزد در آمریکا در ایالت‌های واشنگتن و کالیفرنیا با ۴۰ ساعت کار در هفته است و زمان اجرایی شدن افزایش سطح دستمزدها، یکم ژانویه است؛ برای نمونه، در آریزونا، حداقل دستمزد در سال۲۰۱۹ ، ۱۱ دلار در هر ساعت و حداقل سطح دستمزد در سال جاری ۱۲ دلار در هر ساعت است؛ در کالیفرنیا، حداقل دستمزد در سال ۲۰۱۹، ۱۲دلار در هر ساعت و حداقل سطح دستمزد در سال جاری،۱۳ دلار در هر ساعت است؛ در مجموع، حداقل دستمزد در آمریکا در سال ۲۰۲۰ تقریبا ملی است و میزان آن برای هر ساعت ۱۲ دلار است که روزانه ۸۸ دلار و برای هر ماه ۲۶۴۰ دلار می‌شود.
او به مقایسه با ایران می‌پردازد: حالا در ایران حداقل دستمزد در سال ۱۳۹۸ ملی است که میزان آن، در هر ساعت ۷۵ سنت کمتر از یک دلار، روزانه ۶ دلار، ماهیانه ۱۸۰ دلار و سالیانه ۲۱۶۰ دلار است.

به گفته‌ی او، حداقل دستمزد سالیانه کارگران در کشورهای مختلف به ترتیب زیر است:

آمریکا : ۳۱۶۸۰ دلار

کویت : ۳۰۹۶۰ دلار

عربستان : ۲۱۹۶۰ دلار

امارات : ۴۰۳۲۰ دلار

عمان : ۱۰۲۶۳ دلار

ترکیه : ۷۱۴۶ دلار

لیبی : ۴۲۸۶ دلار

ایران : ۲۱۶۰ دلار

حبیبی بر اساس اطلاعات فوق تاکید می‌کند: حداقل دستمزد سالیانه کارگران در لیبی بیشتر از ایران است؛ کارگر کشور لیبی روزانه ۱۲ دلار و ماهیانه ۳۵۷ دلار و سالیانه ۴۲۸۴ دلار، یعنی چیزی حدود ۲برابر کارگر ایرانی می‌گیرد.
او ادامه می‌دهد: واگر واقع بینانه نگاه بکنیم به جز آمریکا کشورهای اشاره شده، مانند ایران به جز نفت از دیگر توانمندی‌های اقتصادی چون نفت و گاز و پتروشیمی، انواع معادن؛ طبیعت، جاده ابریشم، ارتباط با آب‌های آزاد و کشتیرانی، تسلط بر شاهراه تردد نفت، کشاورزی و باغداری و صنعت، فراوانی امکان گردشگری (تاریخی و طبیعی) برخوردار نیستند؛ خلاصه ایران قلب دنیاست اما کارگرانش نصف کارگران لیبی دستمزد می‌گیرند؛ سوال اینجاست که آخر چرا؟!

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399