چهارشنبه, 16 بهمن 1398 ساعت 11:30
کد خبر: 67066

سفارش پنج کپسول فضایی حمل انسان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر ارتباطات گفت: لباس فضایی رونمایی شده خیلی مهم نبود و تنها مقدمه یک خبر خوب که سفارش پنج کپسول فضایی حمل انسان است بود.

محمد جواد آذری جهرمی در گردهمایی فناوری فضایی که به مناسبت روز فضایی با بیان اینکه لباس فضایی رونمایی شده تنها مقدمه یک خبر خوب بود، اظهار کرد: خبر خوب ما این است که امروز به پژوهشگاه هوا و فضا سفارش پنج کپسول فضایی حمل انسان به مدار 190 کیلومتری زمین داده‌ایم.
وی ادامه داد: قرار بر این است که این کپسول در 3 سال آینده آماده شود که برای اولین بار گام برای ارسال فضانوردان ایران با تولید داخلی به فضا فراهم شود.
آذری‌جهرمی نام این کپسول فضایی را کاووشگران ای وان اس عنوان کرد و افزود: مرحله مقدماتی کار تقریبا به پایان رسیده و وزن آنها حدود 1700 کیلو گرم خواهد بود.
وی اضافه کرد: این مهمترین گام بعد از ارسال ماهواره به مدار است که تاثیر به‌سزایی در پیشرفت علم فضایی در کشور خواهد داشت.
وزیر ارتباطات از پرتاپ ماهواره ظفر به فضا در روزهای نزدیک پیش رو خبر داد و گفت: علاوه بر ماهواره ظفر 4 ماهواره دیگر نیز در حال آماده‌سازی هستند که به‌زودی اخبار مربوط به آنها اعلام خواهد شد.
آذری جهرمی در پایان گفت: براساس قولی که پیش‌تر داده‌ام مدال‌آوران نجوم نیز همراه با تیم دانشمندان ما کار پایش ماهواره ها را انجام خواهند داد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395