شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 10:27
کد خبر: 67113

ظریف: ایران 3 اقدام تروریستی نظامی، اقتصادی و فرهنگی آمریکا را پیگیری می‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که ایران سه اقدام تروریستی آمریکا از جمله ترور نظامی (سردار سلیمانی) و اقدامات تروریسم اقتصادی و تروریسم فرهنگی آمریکا را در مراجع قضایی بین‌المللی دنبال خواهد کرد.

به گزارش ایسنا وزیرخارجه کشورمان در گفت‌وگو با المیادین اظهار کرد: آمریکا با اقداماتی که در خصوص معامله قرن انجام داد، نشان داد نمی‌تواند در هیچ حل و فصل مشکلی، میانجی باشد.
وی خاطرنشان کرد: تشییع میلیونی سردار سلیمانی مانند سیلی محکم‌تری بود که آثار آن به خروج آمریکا از منطقه منجر خواهد شد.
ظریف گفت: رئیس جمهور آمریکا با ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، پایان حضور نیروهایش در منطقه را رقم زد.
وی افزود: شهید سلیمانی موفق‌تر از فرمانده سلیمانی بود و این ترور بزدل بودن آمریکا در رویارویی با یک فرمانده میدانی را نشان داد.
ظریف خطاب به آمریکایی‌ها گفت: باید با فرمانده نظامی در میدان جنگ روبرو می‌شدید، نه اینکه او را به صورت یک اقدام بزدلانه با این روش ترور می‌کردید. آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی همیشه اینگونه عمل می‌کنند و من اعتقاد دارم آمریکا در هفته‌های اخیر دست به دو اقدام در منطقه ما زد که واقعیت خود را به ما نشان داد؛ اقدام اول آن بود که نشان داد ترسو و بزدل است تا حدی که می‌ترسد با فرمانده‌ای نظامی در میدان جنگ روبرو شود واقدام دوم این بود که به همه کشورهای عربی در منطقه ما ثابت کرد که یک میانجی گر در مناقشه عربی- اسرائیلی نیست، بلکه صهیونیستی‌تر از خود رژیم صهیونیستی است.
ظریف گفت: دونالد ترامپ با رونمایی از معامله قرن، ثابت کرد که جاه طلبی‌های او بیشتر از جاه طلبی صهیونیست‌ها در طول تاریخ است. این دو واقعیت است که من فکر می‌کنم از آثار خون پاک شهید سلیمانی است. به همین دلیل گفته می‌شود که شاید شهید سلیمانی تأثیرگذارتر از ژنرال سلیمانی در منطقه است.
ظریف تأکید کرد که مقامات ایران، آمریکا را به اتهام ارتکاب تروریسم دولتی و همچنین تروریسم اقتصادی و فرهنگی، در مراجع قضایی بین المللی تحت پیگرد قرار خواهند داد.
ظریف گفت: اقدامی که ترامپ به آن دست زد، تروریسم دولتی است. آقای ترامپ در حال حاضر نیز به تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران و همچنین تروریسم فرهنگی متهم است زیرا تهدید به حمله به مکان‌های تاریخی ما کرده است. او همچنین به تروریسم دولتی متهم است و جمهوری اسلامی بر اساس سه اتهام ذکر شده، ترامپ را در مراجع قضایی بین‌المللی تحت پیگرد قرار خواهد داد.
ظریف خاطر نشان کرد: ترامپ با این گناهان و سه جنایت بزرگ، در حال حاضر برای دادگاه‌های افکار عمومی جهانی شناخته شده است و به یاری خدا در دیگر دادگاه‌های بین المللی نیز وی را تحت پیگرد قرار خواهیم داد.
وی گفت: تشییع میلیونی شهید سپهبد قاسم سلیمان، سیلی سختی به دولت آمریکا بود که آثار آن تا خروج آمریکا از منطقه ما ادامه خواهد داشت.
وزیر خارجه کشورمان خاطر نشان کرد: مایک پمپئو پس از شهادت سپهبد سلیمانی، حرف احمقانه‌ای زد و گفت مردم در خیابان‌های تهران و بغداد به رقص و پایکوبی مشغول شده اند، اما ملت ایران و عراق خلاف آن را به وی ثابت کردند. به نظر من، این واقعیتی است که آمریکا باید آن را درک کند و این یک سیلی به آن‌ها بود، سیلی محکمی که شدیدتر از هر سیلی دیگری بود و ان‌شاء‌الله آثار این سیلی تشدید و تا زمان بیرون رفتن آمریکا از منطقه ادامه خواهد یافت.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399