سه شنبه, 29 بهمن 1398 ساعت 14:04
کد خبر: 67479

رهبر انقلاب: انتخابات مایه تقویت کشور است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی که همزمان با سالروز قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ صورت گرفت، اظهار داشتند: هدف دشمن جدا کردن جوان ایرانی از نظام است.

ایشان با بیان اینکه در انتخابات هم مثل ۲۲بهمن و بزرگداشت شهید سلیمانی دشمن به هدفش نمی‌رسد، فرمودند: انتخابات یک جهاد عمومی است؛ انتخابات مایه‌ تقویت کشور است؛ انتخابات مایه‌ آبروی نظام اسلامی است.
حضرت‌آیت الله خامنه ای تصریح کردند: می‌بینید تبلیغات آمریکایی‌ها را که چطور می‌خواهند بین نظام اسلامی و بین مردم فاصله بیندازند؟ دائم مشغول کارند، به قول خودشان اتاق فکر تشکیل می‌دهند، برنامه‌ریزی می‌کنند. هدف فعّالیّت این است که جوان ایرانی را از نظام اسلامی جدا کنند؛ امّا به نتیجه نمی‌رسند.
رهبر انقلاب اسلامی بیان کردند: می‌بینید در بیست‌ودوّم بهمن چه اتّفاق می‌افتد، در بزرگداشت شهید عزیزمان سلیمانی چه اتّفاق می‌افتد! در انتخابات، همین اتّفاق باید بیفتد؛ یعنی ببینند دشمنان که با وجود اصرار آنها برای اینکه مردم را از نظام جدا کنند، مردم به انتخابات اقبال میکنند که این اقبال، آبروی نظام اسلامی است.
ایشان یادآور شدند: چشم دوستان و دشمنان هم دوخته‌ به اینجا است. دشمنان می‌خواهند بدانند که حالا بعد از این همه تلاش و تبلیغات و مشکلات اقتصادی‌ای که در کشور وجود دارد و بدعهدی‌ای که غربی‌ها و اروپایی‌ها با ما کردند و فشارهایی که آمریکایی‌ها دارند وارد می‌کنند بالاخره نتیجه‌اش در مردم ‌چه شده. دوستان ما هم در اطراف دنیا با نگرانی نگاه می‌کنند تا ببینند چه خواهد شد.
رهبر انقلاب افزودند: البتّه هر وقت پیغامی به یک مجموعه‌ای از دوستانمان می‌دهیم، همیشه بنده می‌گویم هیچ نگران نباشید، از ملّت ایران نگران نباشید؛ ملّت ایران می‌داند چه‌ کار دارد می‌کند، بلد است چه‌ کار بکند و دارد می‌کند کار خودش را.
ایشان بیان کردند: انتخابات خنثی‌کننده‌ بسیاری از نیّت های شومی است که آمریکایی‌ها در ذهن دارند، و صهیونیست‌ها در دل دارند علیه کشور.
رهبر انقلاب اسلامی اضافه کردند: این انتخابات بدل‌فنّ مکر و کید دشمنان ایران است؛ یک نمونه‌ای است از همان حضور به‌هنگامی که عرض کردیم خدا به آن برکت می‌دهد.
حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: اینجا هم حضور در پای صندوق انتخابات، به توفیق الهی مایه‌ی برکت خواهد بود. اگر خوب انجام بدهیم کارمان را، ممکن است تأثیرِ تحوّل‌آفرین داشته باشد.
ایشان افزودند: ما مکرّر عرض کردیم ایران باید قوی بشود؛ اگر قوی بشود، دشمن مأیوس می‌شود، توطئه‌های دشمن در نطفه خفه می‌شود و به نتیجه نمی‌رسد. یکی از مصادیق قوی‌شدن همین است که یک مجلس قوی داشته باشیم؛ مجلسی که در مقابل توطئه‌های دشمن، با وضع قوانین لازم، با هدایت دولت‌ها به سمت مطلوب، بتواند کشور را مصونیّت ببخشد؛ یک مجلس قوی این جوری است. هرچه حضور مردم ‌در پای صندوق‌ها بیشتر باشد، مجلس قوی‌تر است. البتّه این یک رُکنش است.
حضرت‌آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از بیاناتشان یاوه‌گویی آمریکایی‌ها علیه ایران را به‌خاطر انفعالشان پس از شهادت شهیدسلیمانی عنوان کردند و فرمودند: اخیراً باز این احمق‌های درجه‌ یک ردیف شدند، به خط شدند و هر کدامشان دائم راجع‌ به ایران و راجع ‌به ملّت ایران و راجع ‌به نظام جمهوری اسلامی و راجع ‌به انتخابات، همین ‌طور یک چیزهایی می‌گویند.
رهبر انقلاب اسلامی یادآورشدند: بخشی از این حرف‌هایی که می‌زنند به خاطر تأثیرگذاری در انتخابات است؛ می‌خواهند در انتخابات به هر نحوی که بتوانند تأثیر بگذارند؛ مردم را از ‌صندوق رأی مأیوس و ناامید کنند.
ایشان افزودند: بخشی از آن، ناشی از انفعال است؛ بعد از شهادت شهید عزیزمان و این جنایتی که آمریکایی‌ها کردند، آنها منفعل شدند؛ یعنی خود رئیس‌جمهور آمریکا و دوروبری‌هایش به معنای واقعی کلمه منفعل شدند و فهمیدند کار را حساب نشده انجام دادند؛ هم در دنیا به اینها حمله شد، هم در داخل آمریکا. هم نتیجه‌ عکس داد.
حضرت‌آیت الله خامنه ای گفتند: آمریکایی‌ها میخواستند شهید عزیز ما که تأثیرات بسیار عمیقی در منطقه داشت، از بین برود تا بتوانند مسلط بشوند؛ قضیه بعکس شد؛ این راه‌پیمایی عظیم مردم عراق در بغداد، حرکت مردم در سوریه، مسائلی که مربوط به حلب و مانند اینها است و بعضی‌ قضایای دیگری که در منطقه هست، درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی است که آمریکایی‌ها دنبالش بودند.
رهبر انقلاب اسلامی یادآور شدند: آمریکایی‌ها منفعلند؛ این یاوه‌گویی‌هایی که اخیراً می‌کنند یک مقداری ناشی از این انفعال است که می‌خواهند آن را یک‌جوری جبران کنند.
ایشان تصریح کردند: این تأثیری که انتخابات میگذارد فقط این نیست که در دوره‌ی چهارساله‌ی این مجلس تأثیر میگذارد، بلکه تأثیرهای بلندمدّت میگذارد؛ برای خاطر اینکه این نمایندگانی که شما میفرستید مجلس، ممکن است یک تصمیم‌هایی بگیرند، قوانینی را تصویب کنند که تا سالها اثرش ادامه داشته باشد.
رهبر انقلاب بیان کردند: بنابراین، تأثیر یک مجلس ــ چه مجلس قوی و خوب، چه مجلس ضعیف ــ تأثیر طولانی‌مدّت خواهد بود. خدای نکرده مجلس ضعیفی هم باشد، مجلس خودباخته‌ای هم باشد در مقابل دشمن، آن هم تأثیرات منفی خواهد گذاشت برای بلندمدّت.
ایشان تصریح کردند: به نظر بنده، با ملاحظه‌ی همه‌ی جوانب، امروز حضور در انتخابات و شرکت در رأی دادن یک حکم شرعی و یک وظیفه‌ی شرعی است؛ صرفاً یک وظیفه‌ی ملّی و انقلابی نیست؛ وظیفه‌ی شرعی است؛ در عین حال یک جشن ملّی هم هست، در عین حال یک حقّ مدنی هم هست.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395