سه شنبه, 29 بهمن 1398 ساعت 15:09
کد خبر: 67486

افزایش کالاهای آمریکایی معاف از عوارض واردات از سوی چین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چین تقاضا برای معافیت از تعرفه واردات ۶۹۶ کالای وارداتی از آمریکا شامل محصولات کشاورزی و انرژی مانند گوشت خوک، سویا، گاز طبیعی مایع و نفت خام را پذیرفت.

این معافیتها سومین و قابل توجه‌ترین معافیتهایی بودند که از زمان آغاز مناقشه تجاری با آمریکا، از سوی چین اعطا شدند و صدور آنها یک ماه پس از امضای فاز اول توافق تجاری میان واشنگتن و پکن روی داد. چین متعهد شده است خرید کالاها و خدمات آمریکایی را به میزان ۲۰۰ میلیارد دلار در دو سال آینده افزایش دهد.

طبق بیانیه وزارت دارایی چین، سایر کالاهایی که مشمول معافیت از پرداخت تعرفه واردات وضع شده در طول مناقشه تجاری دو جانبه شدند اتانول، ذرت و گندم هستند. برخی از دستگاههای پزشکی و فلزات شامل سنگ و کنسانتره مس، قراضه مس و قراضه آلومینیوم هم مشمول معافیت از تعرفه واردات می‌شوند.

صدور این معافیتها در حالی روی می‌دهد که شیوع ویروس کرونا اقتصاد چین را فلج کرده است. مقامات چین محدودیتهای سفر و حمل و نقل را به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا وضع کرده‌اند. این ویروس تاکنون حدود ۱۹۰۰ قربانی گرفته و بیش از ۷۰ هزار نفر را در چین آلوده کرده است.

شماری از مقامات آمریکایی و تحلیلگران به دلیل شیوع ویروس کرونا، توانایی چین برای عمل به تعهدات خرید که در فاز اول توافق تجاری قید شده است را زیر سوال برده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، شیوع ویروس کرونا که نخستین بار در شهر ووهان در دسامبر مشاهده شد، باعث تعطیل شدن کارخانه‌ها یا فعالیت آنها با حداقل ظرفیت شده است. مردم از ترس ابتلا به ویروس کرونا از خانه خارج نمی‌شوند و در مکانهای عمومی رفت و آمد ندارند و این امر باعث افت شدید مصرف شده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399