سه شنبه, 06 اسفند 1398 ساعت 10:15
کد خبر: 67750

لایحه بودجه دو دوازدهمی نمی‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جلسه امروز مجلس شورای به منظور مجددا بررسی بودجه سال آینده پایان یافت.

 جلسه (سه‌شنبه ۶ اسفند) مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی دقایقی پیش پایان یافت.
رئیس مجلس پس از حدود یک ساعت جلسه غیرعلنی پارلمان به نمایندگان گفت: صبح امروز جلسه‌ای غیر علنی با حضور نمایندگان به منظور بررسی بودجه تشکیل دادیم تا مشخص شود چگونه می‌شود با توجه به این که روز گذشته نمایندگان کلیات بودجه را رد کردند راه حل آیین نامه‌ای آن چیست.
وی یاد آور شد: تبصره ۳ ماده ۱۸۲ شقوقی را بررسی کرده است اگر کمیسیون گزارش بودجه را رد کند و بعد مجلس نیز آن را رد کند این لایحه باید به دولت بازگردد و دولت مجددا آن را مورد بررسی قرار دهد اما این حالت هم ممکن است که کمیسیون آن را تایید کند ولی مجلس آن را رد کند در این حالت آیین‌نامه سکوت کند لذا به موجب بررسی‌هایی که در هیأت رئیسه انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم به دلیل وجود سکوت مطابق قانون برنامه این روال می‌تواند طی شود.
لاریجانی گفت: لایحه می‌تواند به کمیسیون بازگردد و مورد اصلاح قرار گیرد و مجددا به مجلس بازگردد لذا جلسه را ختم می‌کنیم تا کمیسیون بتواند جلسات خود را برگزار کند چراکه تا پایان سال وقت زیادی باقی نمانده است راه حل این بود که هرچه سریع‌تر کمیسیون تشکیل شود.
وی ادامه داد: روز گذشته آقای پزشکیان وقتی این موضوع را بررسی کردند گفتند لایحه را به کمیسیون بازگردانند لذا به دلیل ذیق وقت کمیسیون تلفیق از این لحظه جلسات خود را هرچه سریعتر آغاز کند، تا هرچه سریعتر بررسی شود.


منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395