سه شنبه, 06 اسفند 1398 ساعت 15:49
کد خبر: 67786

اطلاعات تکميلي

  • رئیس شبکه فن بازار ملی ایران خبر داد:

طرح لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور اجرایی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

میلاد صدر خانلو رئیس شبکه فن بازار ملی ایران، اجرایی شدن طرح «لیزینگ محصولات دانش بنیان » را گامی در جهت گسترش عدالت اجتماعی در حوزه فناوری،دانست.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی در ادامه اظهار کرد: شبکه فن بازار ملی ایران ، طرح خاصی را برای لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور تدوین کرد و منابع تامین شده این طرح که از صندوق نوآوری و شکوفایی است را با همکاری صندوق توسعه فناوری‌های نوین اجرایی کرد.

شبکه بروکرها

رئیس شبکه فن بازار ملی ایران در ادامه با اشاره ضرورت‌های اجرای چنین طرحی، گفت: در اجرایی کردن طرح لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور از شبکه کشوری، بروکرهای شبکه فن بازار ملی ایران کمک گرفته شده است و آنها هم در مرحله نیاز سنجی و هم در مرحله ارزیابی درخواست‌ها، به اجرایی شدن این طرح کمک می‌کنند.

عدالت اجتماعی

صدرخانلو، با توضیح اقدامات انجام گرفته برای اجرای بهینه‌تر این طرح، بیان داشت: این احساس وجود داشت که طرح‌های مرتبط با لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور، آنچنان که باید و شاید به تمام کشور تسری پیدا نمی‌کند و تنها مختص به پایتخت و چند شهر بزرگ هستند.وی افزود: شبکه سراسری فن بازار ملی ایران این ظرفیت را در اختیار دارد تا با تسری این طرح به تمام کشور و به ویژه شهرهای کوچک و کم برخوردار، گامی در جهت اجرای عدالت اجتماعی در حوزه فناوری بردارد.

روش اطلاع رسانی

میلاد صدرخانلو، نحوه اطلاع رسانی در مورد این طرح را به دو روش عنوان کرد و افزود: در روش اول اطلاع رسانی با کمک بروکرهای شبکه فن بازار ملی ایران در سراسر کشور انجام می‌گیرد و به موازات آن یک اطلاع رسانی خاص، مختص جامعه هدف طراحی شده است، تا بتوان بهترین اثر بخشی ممکن را از این طرح به دست آورد.

خط اعتباری

این طرح ‌به شرکت‌های فناور و دانش بنیان کمک می‌کند تا محصولات خود را با شرایط ویژه‌ای به شرکت‌های خریدار، ارائه کنند. خط اعتباری تامین شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی از طریق صندوق‌‎توسعه فناوری های نوین به این طرح اختصاص می‌یابد.شرکت‌های فناور و دانش بنیان مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران می‌توانند از خدمات لیزینگ استفاده کنند.علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه شبکه فن بازار ملی ایران به نشانیhttp://techmart.ir مراجعه و یا با شماره تماس‌های 76251125 داخلی 105 و 115 تماس حاصل کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399