چهارشنبه, 07 اسفند 1398 ساعت 08:32
کد خبر: 67797

کرونا را چقدرجدی گرفته ایم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ریحانه خوشحال
به نظر می رسد دولت به اندازه کافی احساس نگرانی و بحران نمی کند. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد کرونا در ایران نگران کننده ست اما همچنان مردم سرکار می روند ، به مدرسه و باشگاه و مکان‌های عمومی می روند و هنوز قرنطینه نشده اند.

 در حالی که یک وزیر ترکیه ای اعلام کرد: اگر ایران قم را قرنطینه می کرد ما مرز را نمی بستیم پرسش این است که چرا قرنطینه در کشور ما تبدیل به بحران می‌شود و مخالفت با قرنطینه چه توجیهی دارد.
 از سوی دیگر در  گیلان ، مراکزآموزشی، دانشگاهها و مدارس را تعطیل  شده است تا جلوی انتشار ویروس را بگیریم نه اینکه از تهران وکرج و قم به گیلان مسافرت کنند .اگر قرار بود از استانهای دیگر این ویروس فراگیر شود این تعطیلی ها چه معنی داشت؟ ای کاش مسئولین کمی موضوع رو جدی بگیرند تا بیشتر از این مردم به کام مرگ نرفته اند.
نه ماسک داریم نه گان ، نه کیت ، پرسنل بیمارستانها جان خود را کف دستشان گذاشته اند و از بیماران کرونایی پرستاری می کنند. احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرده است : طی ۴۸ ساعت گذشته ۴متخصص ریه به بیمارستان های قم اعزام شدند، اما آنها شبانه قم را ترک کردند.
چین با آن همه امکانات و ساخت بیمارستان در عرض یک هفته و ارائه ماسکهای رایگان در اختیار مردمش و ضد عفونی کردن لحظه ای خیابان‌ها و شهرها و اماکن عمومی و وسایل نقلیه عمومی و داشتن رباتهایی که بدون دست انسان، خدمات دهی در بیمارستان ها را برعهده دارند هنوز قادر به مهار این ویروس نشده و هزاران نفر ازملت خود را از دست داده است .حال ما چگونه از این بحران خواهیم گذشت وقتی حتی یک ماسک ساده نمی توانیم تهیه کنیم آن هم نه رایگان، بلکه در ازای پولی که حاضریم بابتش پرداخت کنیم .ضد عفونی کردن اماکن و وسایل نقلیه عمومی و تعطیلی تالارهای عروسی و باشگاها،  کافی نت ها و ... بماند.
وقتی آن قدر در تنگنا هستیم و مردم ما در خطرند چرا میلیون‌ها ماسک رایگان برای چین هدیه دادید؟ چرا مسئولان آینده نگری نکردند و پیش بینی این روزها را نداشتند که الان مردم ما با مرگ دست و پنجه نرم نکنند.
چرا آن هنگام که تمام دنیا برای نجات جان مردمش  با چین قطع رابطه کردند و مرزهای خود را به روی آنان بستند  ایران همچنان با چین در ارتباط و حتی پروازهای چین را پوشش داد.
چرا از ورود چینی ها به ایران و گیلان در پی مسابقات فجر جلوگیری نکردند تا امروز این شائبه در مردم ایجاد نشود که این اهمال ها باعث شده ‌است تا ویروس کرونا به کشور بیاید و مردم را گرفتار کند در واقع ما به استقبال کرونا در چین رفتیم وقتی که از وردشان به کشورمان جلوگیری نکردیم.
درست است که باید آرامش را حفظ کنیم اما نباید ابعاد بحران را به گونه ای جلوه بدهیم که گویی اتفاقی نیفتاده است.
اگر مردم را از عمق فاجعه باخبر نسازیم اوضاع وخیم تر از  این خواهد شد چرا که اگر مردم موضوع را جدی می گرفتند بجای مسافرت رفتن به استان‌های دیگر( خصوصا استانهای شمالی که تلفات انسانی بر اثر کرونا ویروس دارند) الان در خانه هایشان ،خود را قرنطینه می کردند.
جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت؛ نیاز جدی برای قرنطینه کردن استانهای قم ، گیلان و استانهایی که تست کرونای مثبت داشتند به شدت احساس می‌شود. بعد از این همه مدت هنوز قم قرنطینه نشده و مردم مبتلا ممکن است با سفر به استانهای دیگر استانهای سالم را هم مبتلا ودرگیر کنند یا از شهرهای تهران و کرج که خود ناقل بیماری ممکن است باشند برای گیلان بار سفر بستند که ممکن است شیوع بیماری را در استان گیلان افزایش ‌دهدو با بازگشت مسافران  از گیلان به شهرهای خود آن شهرها را هم درگیر کنند.
 
جناب رئیس جمهوری؛ برای قاطعیت در ورود خروج استانهای ناقل و قرنطینه کردن و بستن مکانهای عمومی همت نظامی می طلبد تا  بتوانیم هر چه سریعتر با این ویروس مقابله کنیم. کافیست کمی موضوع را بیشتر جدی بگیریم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395