چهارشنبه, 07 اسفند 1398 ساعت 08:58
کد خبر: 67803

کشف ۵ میلیون ماسک احتکار شده در پایتخت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: رئیس پلیس پایتخت از کشف بیش از پنج میلیون ماسک و پلمپ سه کارگاه غیرمجاز تولید ماسک خبرداد که ماسک‌های کشف شده به وزارت بهداشت و سازمان تعزیرات حکومتی تحویل داده شده است.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه برنامه کشفیات مواد محترقه و ارز قاچاق که روز گذشته در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، با اشاره به اینکه وظیفه ناجا است که در مواقع بحرانی در کنار مردم باشد و با کسانی که با نیازمندی‌های ضروری مردم سوداگری کنند بر خورد کند، اظهار کرد: این روزها که کشور درگیر ویروس کرونا شده است بعضی از افراد دنبال سو استفاده از این فرصت هستند.
وی با بیان سه پلیس امنیت افتصادی، امنیت عمومی و پیشگیری بسیج شده است، گفت: ده‌ها انبار ماسک مورد بازرسی قرار گرفته است. متاسفانه تعدادی اقدام به احتکار کردند. سه کارگاه به صورت غیرقانونی و‌غیربهداشتی اقدام به تولید ماسک می‌کردند که این سه کارگاه پلمب شدند.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه بیش از پنج میلیون ماسک احتکار شده تاکنون کشف شده است، گفت: هم‌اکنون هم همکاران من دو محل دپو ماسک را شناسایی کردند. ارزش ماسک‌های کشف شده ده میلیارد تومان است؛ تا کنون سه نفر دستگیر شدند.
سردار رحیمی خاطرنشان کرد: ماسک‌های کشف شده جهت توزیع تحویل علوم پزشکی خواهد شد.
وی درباره تصاویر منتشر شده در فضای مجازی در خصوص بیماران دارای بیماری کرونا در مترو گفت: این تصاویر کذب است.
سردار رحیمی گفت: قرارگاه پدافندی کرونا ویرس در نیروی انتظامی راه‌اندازی شده است. تمام کلانتری‌ها و مراکز انتظامی از هفته گذشته در حالت آماده باش است و تمامی موارد بهداشتی رعایت می‌شود.
کشف بیش از شش تن مواد محترقه دست ساز و غیر مجاز در تهران
وی در ادامه در خصوص‌ کشف مواد محترقه توسط پلیس امنیت اقتصادی گفت: کار برخورد با کسانی که مواد محترقه غیرمجاز به صورت قاچاق وارد کشور می‌کنند شروع شده است.
سردار رحیمی گفت: انهدام باندهای قاچاق مواد محترقه کار شروع شده است و بالغ بر شش تن مواد محترقه غیر مجاز و قاچاق کشف شده است.
‌رئیس پلیس پایتخت در خصوص کشفیات ارز قاچاق گفت: در برخورد با دلالان ارزی که عامل اصلی بالا بردن قیمت ارز هستند پلیس با جدیت عمل خواهد کرد.
وی گفت: امروز متاسفانه دلالان ارز یک هجرت جدی به فضای مجازی داشتند و قیمت‌های دروغین را مطرح می‌کنند؛ پلیس علاوه بر اینکه مراکز حضور این افراد در فضای حقیقی را شناسایی کرده است، ۱۲۰ کانالی که اقدام به قیمت‌گذاری دروغی و کاذب کردند شناسایی و مسدود کرد.
رئیس پلیس پلیتخت خاطرنشان کرد: بانک اطلاعاتی ۵۰۰ دلال اقتصادی در اختیار پلیس امنیت اقتصادی است؛ تا کنون ۳۷ نفر از کسانی که اقدام به قیمت‌گذاری کاذب در فضای مجازی می‌کردند، دستگیر شدند‌.
وی درباره ممنوعیت استفاده از قلیان در قهوه‌خانه‌ها گفت: پلیس اماکن به قهوه‌خانه‌هایی که قلیان عرضه می‌کنند اعلام کرده که مصرف قلیان تا اطلاع ثانوی ممنوع است؛ اگر قه‌ه‌خانه‌ای این موضوع را رعایت نکند پلمب خواهد شد.
همچنین سردار رحیمی در خصوص فعالیت اصناف گفت: با توجه به حجم مراجعات مردمی به بازار اصناف این اجازه را دارند تا ساعت یک بامداد به آن‌ها خدمات ارائ دهند.

شناسایی و انهدام باند زمین خواری در شمال تهران

رئیس پلیس پایتخت در خصوص شناسایی و انهدام باند زمین خواری در تهران گفت: این باند زمین خواری بیش از هفت هکتار زمین را در قالب شش هزار و ۶۲۱ سند جعلی به فروش رسانده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399