چهارشنبه, 21 اسفند 1398 ساعت 09:41
کد خبر: 68395

پرداخت ۴۶ درصد مطالبات زعفران‌کاران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر جهاد کشاورزی از پرداخت 46 درصد از مطالبات زعفران کاران در طرح خرید حمایتی از کشاورزان خبر داد.

 به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی، حسین شیرزاد با تاکید بر لزوم حمایت از کشاورزان و در راستای اجرای سیاست های حمایتی دولت و در اجرای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به منظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان، درباره تازه ترین آمار خرید زعفران از سوی این سازمان، اظهار داشت: براساس اطلاعات دریافتی ۷۲ تن و ۱۱۷ کیلوگرم زعفران از ۱۰۳۶ کشاورز زعفران خریداری شده است.
وی افزود: تا کنون ۳ هزارو ۱۳۶ میلیارد ریال به زعفران کاران پرداخت شده و کل مطالبات زعفران کاران استان های خراسان جنوبی و شمالی تسویه حساب شده است که این مبلغ معادل ۴۶ درصد کل مطالبات زعفران کاران می باشد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره آمار مربوط به استان خراسان رضوی با ۹ هزار و ۵۰۲ نفر زعفران کار نیز توضیح داد: دراین استان ۲هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال پرداخت شده است که این مبلغ معادل ۴۴ درصد مطالبات زعفران کاران استان می باشد.
به گفته شیرزاد: ۲۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون و ۵۹۳ هزار ریال متعلق به استان خراسان جنوبی پرداخت شده است که معادل ۱۰۰درصد کل مطالبات استان می باشد.
وی ادامه داد: همچنین ۷۳ میلیارد و ۸۴۳ میلیون و ۸۱۱ ریال متعلق به استان خراسان شمالی است. که علاوه بر این تاکنون ۱۸ مرکز در استان خراسان رضوی، ۳ مرکز در استان خراسان جنوبی و ۱ مرکز نیز در استان خراسان شمالی ایجاد شده که در مجموع ۲۲ مرکز برای خرید زعفران مشارکت داشته اند.
رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان با تاکید بر حمایت این سازمان از کشاورزان به ویژه زعفران کاران، گفت: در آینده نزدیک کل مطالبات زعفران کاران خراسان رضوی همانند دو استان دیگر نیز پرداخت خواهد شد.
منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399