شنبه, 24 اسفند 1398 ساعت 12:54
کد خبر: 68508

جعبه سیاه هواپیمای اوکراین در فرصت مناسب بازخوانی می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

احتمالا بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای بویینگ 737 اوکراین در کشور اوکراین یا فرانسه به دلیل خروج از شرایط بحرانی ویروس کرونا، به تعویق بیفتد.

رضا جعفرزاده درباره تصمیمات اخذ شده برای بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای بویینگ 737 اوکراین اظهار داشت: براساس مذاکرات انجام شده قرار بر این است که جعبه سیاه هواپیمای اوکراین در لابراتور کشور اوکراین یا فرانسه خوانده شود که این دو کشور هم برای همکاری با ایران پاسخ مثبت داده‌اند.
وی با بیان اینکه البته بخشی از اطلاعات با اقدامات کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی به دست آمده‌است و منتظر بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه نماندیم و با بررسی موارد دیگر اطلاعاتی به دست آوردیم.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره زمان بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه هواپیما در مقاصد اوکراین یا فرانسه تاکید کرد: در حال حاضر جعبه سیاه هواپیمای بویینگ 737 اوکراین در ایران است و در فرصت مناسب جعبه سیاه به همراه تیم کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشورمان و با حضور متخصصان کشورهای ذی نفع در کشور فرانسه یا اوکراین بازخوانی می‌شود.
گویا به دلیل شرایط حال حاضر و محدود سازی انجام پروازها در سطح جهانی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در کشور فرانسه یا اوکراین به تعویق افتاده و فعلا زمانی برای بازخوانی جعبه سیاه در این کشورها اعلام نشده است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399