یکشنبه, 25 اسفند 1398 ساعت 14:42
کد خبر: 68599

اطلاعات تکميلي

  • در ۱۱ ماهه امسال،

افزایش 26 درصدی تجارت فرآورده‌های نفتی از بندر شهید رجایی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حجم صادرات تجارت دریایی فرآورده نفتی به خارج از کشور با ثبت رشد ۲۶.۷ درصدی، از رقم ۸ میلیون و ۵۶۵ هزار تن فراتر رفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص عملکرد ۱۱ ماهه این اداره کل گفت: در این مدت،۷۷ هزار و ۹۱۹ تن فرآورده نفتی ترانزیت شد که رشد ۱۰۰درصدی در این بخش را نشان می‌دهد.
الله‌مراد عفیفی‌پور روز یک‌شنبه در جمع خبرنگاران ادامه داد: در این مدت همچنین ۱۵میلیون و ۵۲۴هزار و۳۵۷ تن فرآورده نفتی با رشد ۲.۴ درصدی، کابوتاژ(کاربری) شد.
وی در خصوص تخلیه و بارگیری فرآورده نفتی در بندر شهید رجایی نیز بیان داشت: در این مدت هم‌چنین ۲۴ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۸۰۸ تن فرآورده نفتی با افزایش ۵.۵ درصدی تخلیه و بارگیری شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در خصوص تخلیه و بارگیری کالای‌های غیرنفتی نیز گفت: در این مدت حجمی افزون بر۷۰ میلیون و ۹۶۱ هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی جابجا شد که در همسنجی با سال پیش، رشد (۳.۷) درصدی داشته است.
وی حجم عملیات جابجایی محموله های تجاری غیر نفتی را ۴۶ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۳۸۳ تن اعلام کرد و گفت: در این مدت حجم صادرات غیرنفتی در این بندر به رقم ۳۱ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۲۶۲ تن رسید.
عفیفی‌پور هم‌چنین از ترانشیپ ۳ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۶۰۸ تن کالای غیرنفتی از این بندر به بنادر دیگر منطقه خبر داد که رشد ۲۱ درصدی داشته است.
وی میزان کابوتاژ(کران بری) کالای غیرنفتی در این مدت را افزون بر ۲۴۸ هزار تن اعلام کرد و افزود: علاوه بر این، سه میلیون و ۲۹۸ هزار تن ترانزیت و همچنین هفت میلیون و ۸۸۷ هزار و ۷۹۴ تن از اینگونه کالاها وارد بندر شهید رجایی شد.

ورود ۳۹۰۰ کشتی به بندر و ثبت رشد ۱۶درصدی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهارداشت: از فروردین امسال تا ابتدای اسفند ماه جاری، ۳ هزار و ۹۳۹ فروند شناور در بندرشهید رجایی پهلو گرفت که درهمسنجی با مدت مشابه سال گذشته ۱۶.۴درصد افزایش دارد.
به گفته عفیفی‌پور، از مجموع کل شناورهای ورودی به این بندر، ۳ هزار و ۹۹ فروند مربوط به کشتی های با تناژ بالای هزار تن(رشد ۹.۴ درصدی) و ۸۴۰ فروند مربوط به شناورهای زیر هزار تن (رشد ۵۲ درصدی) بوده است.
بندر شهید رجایی با ۴۰ پست اسکله و ۱۸ دستگاه جرثقیل گنتری کرین (دروازه ای) در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
این بندر بزرگترین و مجهزترین بندر کانتینری ایران است که بیش از ۸۰ درصد عملیات کانتینری بنار سراسر کشور را پشتیبانی می‌کند.

منبع:‌ ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399