پنج شنبه, 29 اسفند 1398 ساعت 21:48
کد خبر: 68719

 بودجه شرکت‌های تابعه شستا ۲ ماه زودتر از میانگین سال‌های گذشته تدوین شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا در ادامه گزارش‌های اقدامات شستا به محمد شریعتمداری وزیر‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرآیند تدوین بودجه سال ۱۳۹۹ شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ‌های تابعه شستا را تشریح کرد.

به گزارش شستارسانه:
بر اساس گزارش ارسالی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین این بودجه بر اساس مفروضات و سیاست‌های ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شستا به پایان رسید و قبل از پایان سال ۱۳۹۸ بودجه شرکت‌ها پس از طی همه تشریفات قانونی و اخذ تاییدیه همه ارکان، به هلدینگ‌ها ابلاغ شد.
علاوه بر اینکه برخلاف سنت‌ گذشته، تدوین بودجه حدوداً ۲ ماه زودتر از میانگین سال‌های گذشته انجام شد، تمام سیاست‌های مورد تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در حوزه‌های، ارتقای شفافیت، کنترل و کاهش هزینه‌های غیرضرور، افزایش بهره‌وری و راندمان، ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات، اهتمام جدی در پیگیری وصول مطالبات تجاری و کاهش دوره وصول مطالبات، توجه ویژه به مقوله هم‌افزایی درون‌گروهی، کنترل وضعیت نیروی انسانی گروه از حیث هزینه و تعداد، پیگیری جدی پرونده‌های حقوقی، افزایش سودآوری شرکت‌های زیرمجموعه و توجه ویژه به صادرات و ایفای تعهدات ارزی در فرآیند تدوین و تصویب برنامه و بودجه سال ۱۳۹۹ شرکت‌های تابعه در نظر گرفته شد.
در بخش دیگری از این گزارش کاری آمده است: در تدوین برنامه و بودجه شرکت‌های تابعه صرفا به فروش و سود تاکید نشده و تمامی جنبه‌های با اهمیت شرکت نظیر تولید، فروش‌مقداری و ریالی/داخلی، صادراتی، مطالبات، پرونده‌های حقوقی و... در قالب کتابچه برنامه و بودجه به تفکیک هر هلدینگ و هر شرکت مورد توجه قرار گرفته‌اند.
این گزارش قبل از شروع سال مالی جدید که پایان اردیبهشت ماه سال ٩٩ است، نهایی شده و برای وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399