جمعه, 08 فروردين 1399 ساعت 15:10
کد خبر: 68848

تامین مالی از صندوق بین المللی پول روند مثبتی دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در مورد این ادعا که ایران در تلاش برای دسترسی به پول نقد است نه دارو و تجهیزات پزشکی، باید توضیح بدهم که تلاش ما صرفاً در جهت برداشتن محدودیت‌ها برای انتقال منابع ارزی بانک مرکزی برای تداوم تامین دارو و تجهیزات برای مقابله با این بیماری عالم‌گیر است.

 عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد: این روزها زندگی اقتصادی مردم تحت فشار تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و شیوع ویروس کرونا، نیازمند پشتیبانی و تلاش جدی مسئولان می‌باشد. بانک مرکزی، در ادامه رویکرد فعال و تلاش‌های خود با همراهی و پشتیبانی وزیر محترم امور خارجه تمام توان و همت خودش را صرف تامین منابع ارزی مورد نیاز کشورمان از محل منابع متعلق به ایران، برای تدارک دارو، تجهیزات پزشکی و انسان‌دوستانه نموده و به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.
وی ادامه داد: تلاش برای دسترسی به تامین مالی سریع از صندوق بین المللی پول، به عنوان حق قانونی و قطعی ایران و پیگیری آزاد‌سازی منابع ارزی بانک مرکزی ایران که به ناحق و با اعمال فشار دولت امریکا، مسدود شده است، همگی در این راستا است به همین دلیل پیگیری‌ها در هر دو مورد تاکید کرد تاکنون روند مثبتی داشته است.
همتی متذکر شد: در مورد تبلیغات برای وارونه نشان دادن تلاش‌های ایران برای استفاده از حقوق و منابع مسدود شده بود خودش برای تامین نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز مردم، و این ادعا که ایران در تلاش برای دسترسی به پول نقد است نه دارو و تجهیزات پزشکی، باید توضیح بدهم که تلاش ما صرفاً در جهت برداشتن محدودیت‌ها برای انتقال منابع ارزی بانک مرکزی برای تداوم تامین دارو و تجهیزات برای مقابله با این بیماری عالم‌گیر است.
رییس کل بانک مرکزی افزود: همه می‌دانند که شرایط خطیر کنونی ایجاد می‌کند که کشورها در مبارزه جهانی با این معضل در تامین نیازهای ضروری و انسان دوستانه خود با محدودیت مواجه نباشد مطمئنا، بانک مرکزی، تمام تلاش خود را در جهت گشایش‌های بیشتر در رفع مشکلات و تأمین نیازهای مردم انجام خواهد داد. همانطور که قبل از شیوع کرونا مسیر رو به بهبود در رشد اقتصادی و تورم را بدون استفاده از منابع مسدود شده شکل داده است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399