جمعه, 08 فروردين 1399 ساعت 15:12
کد خبر: 68849

آماده‌باش ستاد کل مدیریت بحران استان‌های مختلف

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با توجه به پیش‌بینی بارش باران شدید، دستور آماده‌باش برای ستاد کل مدیریت بحران استان‌های کشور ارسال شده است.

 علی بختیاری (سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور) گفت: با توجه به پیش‌بینی بارش باران شدید، دستور آماده‌باش برای ستاد کل مدیریت بحران استان‌های کشور ارسال شده است تا هماهنگی در ستادهای مدیریت بحران استان و شهرستان ها ایجاد شده و اطلاع‌رسانی مستمر از طریق رسانه‌های رسمی و محلی انجام شود. همچنین با اقدامات پیشگیرانه شامل لایروبی و بازگشایی مسیل‌ها و استقرار ماشین‌آلات در نواحی پرخطر، آمادگی لازم برای اقدام به موقع در دستور کار قرار گیرد.
او با اشاره به بررسی‌هایی که درخصوص نحوه کشته شدن افراد در جریان بارش هفته گذشته انجام شد، گفت: ۴ نفر از افراد کوهنوردانی بودند که به هگام بازگشت دچار حادثه شدند و ۶ نفر افرادی که قصد عبور از رودخانه را داشتند. در همین راستا تاکید می‌کنیم که مردم هشدارهای ستاد مدیریت بحران را جدی بگیرند.
بختیاری تاکید کرد: امکان عبور خودرو از روردخانه‌های سیلابی و با عمق بیش از ۳۰ سانتیمتر فراهم نیست و در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی باید فورا از حاشیه رودخانه دور شوند.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران همچنین درخصوص وقوع رعد و برق به ویژه در مناطق کوهستانی گفت: در خصوص احتمال رعد و برق به مردم عزیز به ویژه عشایر در مناطق کوهستانی تاکید می‌شود در زمان بارش‌ها در فضای باز قرار نگیرند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399