دوشنبه, 11 فروردين 1399 ساعت 13:11
کد خبر: 68894

آغاز صادرات به عراق از ۲۷ فروردین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تعویق اقساط وام بنگاه‌ها، پرداخت سهم تامین اجتماعی توسط دولت، تعویق در پرداخت مالیات سال 98 تا سال 1400 و پرداخت 10 درصد جایزه صادراتی برای بنگاه‌ها از مهم‌ترین پیشنهادات اتاق بازرگانی ایران است.

سید حمید حسینی  با اشاره برنامه‌های اقتصادی دولت‌ها در پی شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: اکنون همه دولت‌ها در حال تدوین بسته‌های مالی جهت جلوگیری از رکود شدید مالی و بیکاری هستند، پس از برنامه 2 هزار میلیارد دلاری امریکا، سران گروه 20 نیز متعهد به ترزیق 5 هزار میلیارد دلار نقدینگی به بازار شدند تا ضمن حمایت از مردم و خانوارها، بنگاه‌های اقتصادی را تقویت کرده و هزینه‌های نظام پزشکی را پوشش دهند.
برنامه‌های اقتصادی ایران برای عبور از کرونا
وی افزود: دولت ایران نیز یک بسته مالی 100 هزار میلیارد تومانی را ارائه کرده که در ستاد ملی مبارزه با کرونا به تصویب رسیده است، در این طرح 12 هزار میلیارد تومان برای نظام سلامت، 8 هزار تومان برای کمک و وام به 7 میلیون خانوار و 5 هزار میلیارد تومان برای صندوق بیمه بیکاری کمک خواهد کرد تا کارگران بیکار شده را پوشش دهد، ضمنا 75 هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام دوساله با نرخ 12 درصد برای بنگاه‌هایی که تعدیل نیرو نکنند، تخصیص داده است که در مجموع این بسته اگر درست اجرا شود، می‌تواند آسیب بخش اقتصادی را به حداقل برساند.
پیشنهاداتی برای عبور از بحران اقتصادی احتمالی
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی تصریح کرد: در همین اثنا کمیسیون پول و بانک اتاق ایران با همکاری انجمن اقتصاددانان نیز پیشنهاداتی مبنی بر تعویق اقساط وام بنگاه‌ها، پرداخت سهم تامین اجتماعی توسط دولت، تعویق در پرداخت مالیات سال 98 تا سال 1400 و پرداخت 10 درصد جایزه صادراتی برای بنگاه‌ها از مهم‌ترین آنها است، در این طرح تاکید شده که بنگاه‌های دولتی و عمومی، همچنین شرکت‌های نفتی نباید از این تسهیلات استفاده کنند، می‌توان این طرح را با رفع بعضی از نواقص پیگیری کرد و بخشی از منابع را جهت تحریک تقاضا اختصاص داد و این پول را به صورت وام به مصرف کنندگان داد تا مجددا با معوق شدن وام‌ها مواجه نشویم.
آغاز صادرات به عراق از 27 فروردین
وی همچنین با اشاره به پیش بینی وضعیت صادرات به عراق گفت: تاکنون صادرات 9 میلیارد دلاری کالا به عراق با اعلام صادرات 12 ماهه محقق شد وامیدواریم که با باز شدن مرزهای دولت مرکزی در 27 فروردین شاهد رونق مجدد صادرات به این کشور باشیم.
منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399