دوشنبه, 11 فروردين 1399 ساعت 18:24
کد خبر: 68907

اطلاعات تکميلي

  • نایب رئیس شورای ملی زعفران:

بازار زعفران در رکود به سر می‌برد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نایب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت زعفران و رکود بازار این محصول خبر داد.

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران، از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۶ میلیون تومان و حداکثر ۹ میلیون تومان است.
وی با اشاره به اینکه بازار زعفران در رکود و کسادی به سر می‌برد، افزود: با توجه به تاثیر ویروس کرونا در لغو پرواز‌ها و تقاضای جزئی در بازار داخل، قیمت زعفران کاهش یافته است که امیدواریم این مشکل هر چه سریع‌تر برطرف شود.

آمار دقیق از صادرات زعفران در دسترس نیست

میری با اشاره به اینکه آمار دقیقی از صادرات نداریم، بیان کرد: بنابر آمار ۱۰ ماهه گمرک در سال ۹۸، صادرات طلای سرخ نسبت به مدت مشابه سال ماقبل خود ۳ درصد کاهش داشته است که به سبب تعطیلات عید و بحران کرونا پیش بینی می‌شود روند افت صادرات تا پایان فروردین استمرار یابد.
نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: با گسترش ویروس کرونا در دنیا، تاکنون کشوری اعلام نکرده که ورود مواد غذایی از جمله زعفران ممنوع است، اما در صورت تقاضا تنها جنس‌های ایرانی در مبدا باید قرنطینه شوند.
وی در پایان درباره آینده صادرات زعفران تصریح کرد: با گسترش ویروس کرونا، نبود تقاضای تجار خارجی و لغو پرواز‌ها قیمت زعفران نسبت به ماه‌های اخیر تا حدود کاهش یافته است که با استمرار این روند در آینده، قیمت زعفران افت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399