جمعه, 15 فروردين 1399 ساعت 16:38
کد خبر: 68979

۷میلیون ماسک، ۷۴میلیون دستکش و ۴۶۷هزار لیتر الکل؛ کشفیات تعزیرات در ۳۸ روز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد که از ۳ اسفند ۹۸ تا ۱۲ فروردین امسال، بیش از ۷میلیونماسک، ۷۴میلیون دستکش و ۴۶۷هزار لیتر الکل فقط در گشت‌های تعزیرات به دست آمده است.

سید یاسر رایگانی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تداوم انجام گشت‌های تعزیرات برای جلوگیری از وقوع تخلف در حوزه اقلامبهداشتی گفت: از سوم اسفند 98 تا روز 12 فروردین امسال، 23 هزار مورد بازرسی از اصناف مختلف در سطح کشور انجام شده استکه منجر به تشکیل بیش از 4 هزار پرونده شد.

وی با بیان اینکه تهران، همدان، لرستان و خراسان رضوی دارای بیشترین پرونده تشکیل‌شده هستند، درباره حجم ماسک، دستکش و محلول‌های کشف‌شده در این مدت گفت: در جریان انجام این بازرسی و گشت‌ها، تعداد 7 میلیون و 197 هزار و 555 عدد ماسک، 74 میلیون و 460 هزار و 675 عدد دستکش، 66 هزار و 54 روپوش بیمارستانی و 467 هزار و 175 لیتر الکل ضدعفونی‌کننده کشف شدهاست.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه نیروی انتظامی هم کشفیات مستقلی در این زمینه دارد که پرونده آنها را برای رسیدگیبعضاً به دادسرا و بعضاً به تعزیرات ارائه می‌کند، گفت: کشفیات اعلام‌شده فوق فقط و فقط مواردی است که در گشت‌های مشترکتعزیرات به دست آمده است.

کشف بیش از ۲ میلیون انواع تجهیزات بهداشتی

سرهنگ سهراب بهرامی، جانشین پلیس امنیت اقتصادی ناجا، نیز‌ با تاکید بر اینکه پلیس امنیت اقتصادی با احتکار و قاچاق کالاهایسلامت محور که سلامت جامعه را به خطر می اندازد به شدت مقابله می کند، گفت: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی ازواحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها، ۲ میلیون و ۶۳۳ هزار و ۸۵۷ عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل۲ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۶۰۰ عدد دستکش، ۱۵ هزار و ۸۱۰ عدد انواع ماسک و ۶۲ هزار و ۴۴۷ عدد مواد ضدعفونی کننده، موادشوینده و لوازم بهداشتی و انواع تجهیزات پزشکی کشف و همچنین ۵۰۶ مرکز عرضه متخلف تجهیزات بهداشتی را نیز پلمب کردند.

جانشین پلیس امنیتی اقتصادی ناجا تصریح کرد: تجهیزات بهداشتی مکشوفه به وزارت بهداشت و درمان و در استان ها به دانشگاههای علوم پزشکی تحویل شده است.

وی ادامه داد: پلیس امنیت اقتصادی به صورت شبانه روزی بر اساس رسالت خود که همان پیش بینی، پیشگیری و کنترل اخلال و تنشدر نظام اقتصادی است با مدنظر قرار دادن شعار سال به نام «جهش تولید» به صورت مستمر و جدی در حمایت از تولید داخلی با تمامابعاد قاچاق کالا و ارز، احتکار وقاطعانه با مخلان نظام اقتصادی کشور مبارزه می‌کند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399