جمعه, 15 فروردين 1399 ساعت 18:39
کد خبر: 68998

افزایش ۳۶ درصدی حمل کالاهای ضروری در کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هیچ مشکلی برای جابه جایی انواع کالاها وجود ندارد، گفت: از 25 اسفند ماه تا 14 فروردین ماه حمل محمولات کشاورزی،‌ دامی و مواد غذایی و کالاهای ضروری مورد نیاز مردم، بالغ بر یک میلیون و 670 هزارتن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 36 درصد افزایش داشته است.

عبدالهاشم حسن نیا، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره میزان حمل کالاهای اساسی اظهار داشت: از 25 اسفند ماه تا 14 فروردین ماه حمل محمولات کشاورزی،‌ دامی و مواد غذایی و کالاهای ضروری مورد نیاز مردم، بالغ بر یک میلیون و 670 هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از36درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: از 25 اسفند ماه تا14 فروردین ماه، بالغ بر 767هزار تن کالا در قالب 31 هزار سفر از بنادر کشور به مقاصد داخلی حمل شده است، که بندر امام خمینی (ره) با 53 درصد کالاهای اساسی بیشترین و بندر امیرآباد با 16 درصد رتبه دوم را در این خصوص به خود اختصاص داده‌اند همچنین بندر چابهار با افزایش چشمگیر ورود حمل کالاهای اساسی با 10 درصد رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
حسن نیا با بیان این که برای تامین کالاهای اساسی مردم تمهیدات ویژه‌ای اتخاذ شده است، افزود: فارغ از محموله‌هایی که طی سال به کشور وارد شده، کشتی‌های زیادی منتهی به اواخر اسفند و فروردین ماه وارد شدند که این وضعیت همزمان با شرایط خاص کشور به لحاظ گسترش بیماری کرونا و اتخاذ تدابیر مختلف برای مهار این بیماری بوده است.
وی گفت: این در حالی است که معمولا در طی همین ایام و بویژه در فروردین ماه به علت شرایط ایام نوروز همه ساله حمل کالاها به کمترین میزان خود می‌رسند که امسال با تدابیر وزیر راه و شهرسازی و مساعدت‌های معاونت‌های انتظامی اقتصادی وزارت کشور و رئیس پلیس راهور و پلیس راه کشور و سایر عزیزان کشوری و انتظامی ذی ربط، فضای ایجاد جلوه دیگری از مجاهدت قهرمانان عرصه حمل و نقل جاده‌ای کشور در کنار مجاهدت تلاشگران عرصه سلامت کشور مهیا شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تلاشگران و کارکنان حمل و نقل جاده‌ای کشور و به ویژه رانندگان به دور از خانواده‌های خود و توام با نگرانی‌هایی که هر فردی برای اعضای خانواده خود و خودش در این ایام دارد، گمنام و بی ادعا ، بدون اینکه چندان ذکری از خدماتشان شود در کنار حافظان سلامت، حماسه دیگری را خلق کردند و نگرانی های مربوط به چگونگی حمل کالاهای اساسی وارد شده به کشور را برطرف کردند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد:‌ خوشبختانه با نگاه ملی که برای ضرورت فعالیت ناوگان عمومی کالا و مسافر در کشور وجود دارد، مشکلی در خصوص حمل و نقل انواع کالاها از جمله کالاهای ضروری مردم نیست و ناوگان باری مشکلی در تردد در راه‌های کشور ندارند و امیدواریم، شاهد موارد جزیی برخوردها و ناملایمات تحمیل شده به رانندگان فداکارمان در روزهای اول طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا نباشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی، از رفتار خصمانه اشرار در جاده ایرانشهر که منجر به از دست رفتن مرحوم محمدتقی مهابادی یکی از رانندگان شریف کشورمان شد که وی در صف مقدم حمل تجهیزات بیمارستانی و کالاهای اساسی مورد نیاز هم وطنان خود در ایام پیکار با کرونا خدمت می‌کرد، اظهار تأسف و تأثر کرد و در پیام تسلیت ضمن ابراز همدردی با خانواده مرحوم مهابادی، اظهار داشت: بی‌شک آن مرحوم و تمامی رانندگان تلاشگر ناوگان حمل و نقل عمومی جزء خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازی و تحت حمایت این وزارتخانه محسوب می‌شوند.
وی تاکید کرد: یقیناً نقش پررنگ رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در جابجایی کالاهای ضروری هموطنان در این برهه زمانی خاص در کارنامه افتخار آمیز این غیورمردان ثبت و ضبط خواهد شد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399