شنبه, 23 فروردين 1399 ساعت 11:29
کد خبر: 69424

کاهش ۵۰ درصدی میزان معاملات مسکن طی اسفند سال ۹۸

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خسروی گفت: از صاحبخانه‌ها خواهش میکنم حکم تخلیه واحد‌های مسکونی را تا پایان فروردین ماه به تعویق بیندازید.

حکم تخلیه مستاجران را تا پایان فرودین ماه به تعویق بیندازیدمصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، با بیان اینکه میزان معاملات مسکن به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر قرار گرفته است، گفت: بسیاری از کارشناسان تصور می‌کردند کرونا تاثیر چندانی بر قیمت مسکن نخواهد گذاشت، اما متاسفانه بعد از چند روز به مرور شاهد کاهش چشمگیر معاملات مسکن بودیم.
او اظهار کرد: همزمان با کاهش چشمگیر قیمت مسکن صنعت ساختمان هم با تاثیر پذیری از آن به سمت رکود حرکت کرده است و در این ایام شاهد کُندی روند ساخت و ساز‌ها شده‌ایم.
خسروی با اشاره به اینکه میزان عرضه و تقاضا روند نزولی پیدا کرده و در یک ماه گذشته بیش از ۵۰ درصد معاملات مسکن کاهش یافته است، گفت: بسیاری از کسب و کار‌ها از کرونا تاثیر گرفته است و حال باید منتظر باشیم و ببینم بازارها بعد از کرونا چه تغییر خواهند کرد؟
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن کسب و کار‌ها در تمامی بخش‌های اقتصادی نه تنها قیمت مسکن افزایش نیافته بلکه شاهد کاهش قیمت در بازه زمانی بهمن و اسفند بودیم.
خسروی اظهار کرد: بعد از اتمام بحران کرونا پیش بینی وضعیت قیمتی بازار مسکن سخت است، اما می‌توان با اطمینان گفت که ما سونامی و یا جهش قیمتی نداریم و این بازار متناسب با شرایط اقتصادی حرکت می‌کند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه در اسفند ماه میزان معاملات مسکن کاهش ۵۰ درصدی داشته است، افزود: در یک ماه گذشته تمامی مشاوران املاک تعطیل بوده و هیچ کدام از مولد‌های اقتصادی و مالیاتی فعالیت نمی‌کردند.

مستاجران حکم تخلیه واحد‌های خود را گرفته اند

او با بیان اینکه در این مدت بسیاری از مستاجران طی تماس‌هایی با اتحادیه اعلام کردند مالکان حکم تخلیه واحد‌های مسکونی آن‌ها را گرفته اند، افزود: به دلیل شرایط کرونایی بسیاری از ساکنان اجازه بازدید از واحد‌های مسکونی را نمی‌دهند، این موضوع باعث ایجاد مشکلات بسیاری زیادی برای مستاجران شده است.
او بیان کرد: پیشنهاد‌های زیادی در این حوزه به وزارت راه و شهرسازی ارائه شده است، ولی هنوز به نتیجه قطعی در این بخش نرسیده ایم اما امیدواریم با اطمینان بخشی به مستاجران بتوانیم مشکل آنها را برطرف کنیم.
خسروی تصریح کرد: از صاحبخانه‌ها و مالکان درخواست می‌کنیم با توجه به شرایط کرونایی کشور هوای مستاجران را به دلیل نبود ملک مناسب جهت بازدید بیشتر داشته باشند و از آن‌ها خواهش می‌کنیم تا اطلاع ثانوی قرارداد این افراد را تمدید کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399